Соціальна політика

Історія однієї родини!

Якщо розповідати про історію однієї родини, то дуже хочеться і дуже потрібно поділитись історією про три сестрички-красуні, які залишились сиротами. Їх ще зовсім молода мама померла в листопаді 2021 року, коли наймолодшій Мар'янці було лише 2 місяці, середній Настуні 2 рочки, а найстаршій Катрусі - 9 років. Рідні дідусь та бабуся не мали змоги взяти дітей під опіку з різних причин, тому питання про влаштування дітей в родину  стало першим номером у Плужненській сільській раді. Всі діти записані зі слів матері згідно статті 135  Сімейного кодексу України, тому потрібно було вирішувати питання про влаштування дітей дуже швидко, хотілось щоб діти не потрапили в  державні заклади з подальшим усиновленням, а мали повноцінну родину. І цим діткам допоміг Всевишній, бо одразу після тимчасового влаштування в  родину Хомяк Ольги Іванівни, яка була  дуже близька цим дітям, вона виявила бажання взяти всіх трьох дітей під опіку, не зважаючи на свій п'ятидесятирічний вік та ще дрібненьких за віком дітей. Ольга Іванівна в турборежимі зібрала весь пакет документів, необхідний для взяття дітей під опіку та дуже швидко замінила дітям маму. На теперішній час Мар'яночці вже дев'ять місяців, вона сидить, має гарний апетит, пізнає світ, добре розвинута. Настуня та Катруся піклуються про молодшу сестричку, бавляться та добре проводить час. А родина Ольги Іванівни та Олександра Адамовича Хомяків заслуговує на велику шану, бо в такий важкий час взяли на себе відповідальність за життя та здоров'я трьох маленьких сердечок, аби ті зростали в люблячій їх родині та були щасливі.

18:37 26.05.2022

Як говорити з дитиною про війну, так, щоб дитинаа вийшла із цього випробування переможцем?

Діти і війна. Ці два слова не повинні бути поряд. Але зараз наші діти вимушені жити у воєнний час. Вони чують сирени тривоги та вибухи, вони проводять дні у бомбосховищах та підвалах. Їм страшно і вони задають страшні для батьків питання.

09:12 24.03.2022

В Україні стартувала інформаційна кампанія «Для дітей суспільство без бар’єрів».  Її мета продемонструвати, що тільки через розбудову інклюзивного та безбар’єрного суспільства можна створити належні умови для розвитку кожної дитини, а також забезпечити її включення в активне життя навчального закладу, громади та суспільства. Відеоролик та висновок Національної ради з питань телебачення і радіомовлення можна переглянути та завантажити за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1bVvdLuP6wS4BY4GWiKSeub0IGQzOtTw?usp=sharing

18:36 05.02.2022

Сімейні форми виховання

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає актуальнішою і болючішою темою для нашого суспільства. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Державна політика України спрямована на влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання. Існують такі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ю: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ). Також є оплачувана соціальна послуга – сімейний патронат та безоплатна послуга-наставництво. Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню. Опіка та піклування над дітьми в Україні — влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, а піклування — над дитиною віком від 14 до 18 років. Опіка та піклування встановлюється з метою виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав або з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка та піклування оформлюється переважно родичами дитини. Прийомна сім’я - сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

09:15 20.01.2022