Інформація

Лікарняні та декретні допомоги евакуйовані працівники можуть отримати напряму від Фонду соціального страхування України

Фонд соціального страхування України є гарантом фінансової та медико-соціальної підтримки для мільйонів українських працівників, вагітних жінок, потерпілих на виробництві та їх родин. На сьогодні під опікою управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області знаходиться майже 300 тис. осіб – офіційно працевлаштованих, самозайнятих, ФОП, осіб, які працюють на умовах цивільно-правових договорів. Своєчасно та в повному обсязі здійснюються страхові виплати 3,5 тисячі потерпілим на виробництві та членам їх сімей. На сьогоднішній день, в умовах воєнного стану, працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України для отримання лікарняних і декретних допомог. Як зазначає начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський, напряму працівнику може бути нарахована допомога по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій втраті працездатності та допомога на поховання. Застраховані особи, що тимчасово проживають в області, мають звернутись до будь-якого зручного відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області – за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо. Адреси та контакти відповідних відділень можна знайти за посиланням: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/khm/uk/publish/article/110919. Зазначені кошти будуть перераховані на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку. Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі Фонду соціального страхування України: https://t.me/socialfund. Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. Також варто підготувати копії таких документів: першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.01.2017 № 8. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.

09:28 31.03.2022