A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Інформація

Профілактика виробничого травматизму – це збереження

життя та здоров'я працівників

 

             Питання створення безпечних умов праці, профілактики виробничого травматизму та профзахворювань були і є важливими і актуальними на будь-якому підприємстві. Гострота їх обумовлюється тим, що за кожним випадком виробничого травматизму та профзахворювання стоїть здоров'я, а іноді життя людини.

                Шепетівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області проаналізовано стан виробничого травматизму поточного року станом на 22.12.2020року. Так протягом даного періоду до відділення надійшло 63 повідомлення про нещасні випадки на виробництві (в т. ч. 2 випадки із смертельним наслідком, 2 випадки смерті, 1 груповий випадок та 48 повідомлень про захворювання медичних працівників на гостру респіраторну хворобу викликану коронавірусом  COVID-19).

            Основними причинами нещасних випадків є організаційні, значна частка з яких – порушення трудової і виробничої дисципліни, невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці, а в цьому році захворювання медичних працівників на СOVID 19.

          Травмування працівників відбувається в зв’язку з відсутністю дієвого контролю за виконанням працюючими вимог безпеки з боку посадових осіб, що свідчить про те, що роботодавці, посадові особи та фахівці служби охорони праці підприємств вживають недостатньо профілактичних заходів щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці на робочих місцях, які мали б попередити виробничий травматизм. А також, внаслідок недоліків навчання та інструктажу з питань охорони праці або організації виробництва, порушення правил експлуатації обладнання.

            Одним із чинників захворювання медичних працівників при виконанні службових обов’язків на гостру респіраторну хворобу COVID - 19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 є недостатній контроль за виконанням планів протиепідемічних заходів реагування на поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої вірусом СOVID 19, а також використання не в повному обсязі засобів індивідуального захисту працівниками медичних закладів.

             Однією з головних проблем, що перешкоджає забезпеченню ефективної роботи з питань охорони праці, - є недостатнє фінансування підприємствами заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій. Відповідно до ст.19 Закону України «Про охорону праці» для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5 відсотка від фонду оплати праці за попередній рік (на підприємствах, що утримуються за рахунок бюджету, розмір витрат на охорону праці встановлюється у колективному договорі з урахуванням фінансових можливостей підприємства, установи, організації).

 

        

 

Страховий експерт з охорони праці

 Божок Н.Л.

 

 

Рекомендуємо  роботодавцям подавати заяви на оплату лікарняних дистанційно

 

     З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції та вжиття заходів щодо упередження розповсюдження COVID-19 Шепетівське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області наполегливо рекомендує страхувальникам (роботодавцям) на час карантину надавати перевагу дистанційній формі подачі документів до Фонду соціального страхування України.

  В Шепетівському відділенні управлінні виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області обліковується 5478 страхувальників. У тому числі 1786 юридичних осіб, 3684 фізичних осіб та 8 членів фермерських господарств.

 Для зручності страхувальників, з метою спрощення й оптимізації взаємодії роботодавців із робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України та їх відділеннями, прискорення процесу фінансування матеріального забезпечення, страхувальники мають змогу подавати заяви-розрахунки, згідно яких призначаються окремі виплати та матеріальне забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, а також повідомлення про виплату допомоги в електронному вигляді.

 Питома вага страхувальників, які перейшли на електронну форму подачі документів до Шепетівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області, на підставі яких здійснюється фінансування матеріального забезпечення, складає 86,3 %.

На сьогоднішній день Шепетівським відділенням управлінням виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області прийнято від роботодавців та опрацьовано 2687 заяв-розрахунків. За рахунок коштів Фонду соціального страхування України  по відділенню підлягає оплаті 7721 листків непрацездатності. На підставі зазначених заяв-розрахунків матеріальне забезпечення у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю та страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання призначено для  майже 5 тисяч застрахованих  осіб на суму  26,8 млн гривень.

Для подання до Фонду соціального страхування України електронних документів, зокрема, заяв-розрахунків на виплату допомог працівникам, страхувальники (роботодавці) мають укласти із відділенням робочого органу виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України відповідний договір. Клієнтське спеціалізоване програмне забезпечення для створення та подання електронних документів роботодавець обирає самостійно.

Наказом виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України від 26.08.2020 № 415-од зазначений примірний договір щодо подання електронних документів було затверджено у новій редакції. Внесені зміни приводять договір у відповідність до Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Договори про подання електронних документів до Фонду соціального страхування України, укладені в попередні періоди, є чинними і не потребують переоформлення.

Дія договору поширюється на заяву-розрахунок та повідомлення про виплату коштів застрахованим особам за формами згідно із Порядком фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженим постановою правління Фонду соціального страхування України від 19.07.2018 № 12.

Подання електронних документів надає страхувальнику право не подавати їх на паперових носіях. У разі подання документа в електронному вигляді із застосуванням електронного цифрового підпису, роздрукована заява-розрахунок разом із наданими застрахованими особами документами, на підставі яких призначались окремі виплати та матеріальне забезпечення, зберігається у страхувальника.

Нагадаємо, фінансування матеріального забезпечення, у тому числі допомоги по тимчасовій втраті працездатності (оплата за лікарняними, зокрема, і по ізоляції від COVID-19), допомоги по вагітності та пологах, здійснюється Фондом соціального страхування України на підставі прийнятої від роботодавця заяви-розрахунку.

 

Валентина Гаврилюк,

начальник Шепетівського відділення

управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України

в Хмельницькій області

Лікарняні та декретні допомоги евакуйовані працівники можуть отримати напряму від Фонду соціального страхування України

Фонд соціального страхування України є гарантом фінансової та медико-соціальної підтримки для мільйонів українських працівників, вагітних жінок, потерпілих на виробництві та їх родин. На сьогодні під опікою управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області знаходиться майже 300 тис. осіб – офіційно працевлаштованих, самозайнятих, ФОП, осіб, які працюють на умовах цивільно-правових договорів. Своєчасно та в повному обсязі здійснюються страхові виплати 3,5 тисячі потерпілим на виробництві та членам їх сімей. На сьогоднішній день, в умовах воєнного стану, працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України для отримання лікарняних і декретних допомог. Як зазначає начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області Сергій Кіндзерський, напряму працівнику може бути нарахована допомога по вагітності та пологах, допомога по тимчасовій втраті працездатності та допомога на поховання. Застраховані особи, що тимчасово проживають в області, мають звернутись до будь-якого зручного відділення управління виконавчої дирекції Фонду в Хмельницькій області – за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо. Адреси та контакти відповідних відділень можна знайти за посиланням: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/khm/uk/publish/article/110919. Зазначені кошти будуть перераховані на спеціально відкритий для працівника поточний рахунок або особисту банківську картку. Слідкувати за станом фінансування можна у телеграм-каналі Фонду соціального страхування України: https://t.me/socialfund. Для призначення матеріального забезпечення застраховані особи мають мати при собі паперовий листок непрацездатності або е-лікарняний. Також варто підготувати копії таких документів: першої-четвертої, одинадцятої-шістнадцятої сторінок паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; реєстраційного номера облікової картки платника податків. За наявності також подаються інші документи, передбачені у Порядку надання матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування України деяким категоріям застрахованих осіб, затвердженого постановою правління Фонду соціального страхування України від 24.01.2017 № 8. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи в цьому випадку не вимагається.

09:28 31.03.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь