Зростання витрат по оплаті листків непрацездатності та контроль за обгрунтованістю їх видачі.
За підсумками минулого року по Шепетівському відділенню кількість працівників, які тимчасово втратили працездатність у 2020 році, зросла у порівнянні з 2019 роком на 366 осіб, що більше на 8,3% від попереднього періоду, та складає 4776 осіб. Абсолютна кількість днів хвороби у порівнянні з попереднім роком зменшена на 692 дні та склала 73166 днів. Шепетівським відділенням управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Хмельницькій області протягом 2020 року компенсовано втрачений за час лікування, самоізоляції і догляду за хворими дітьми, або іншим членом родини заробіток на загальну суму 19,3 млн. гривень, що на 2,5 млн. грн, або 15% більше порівняно з 2019 роком.
Також, у 2020 році спостерігалось зростання кількості листків непрацездатності, включених до заяв-розрахунків для подальшої компенсації Фондом соціального страхування України та, відповідно до результатів проведеного аналізу, здебільшого пов'язано із поширенням в Україні коронавірусної інфекції.
Кількість листків тимчасової непрацездатності, включених до заявок, наданих до Шепетівського відділення Фонду на оплату за 2020 рік зросла на 297 одиниць у порівнянні з минулим роком та склала 7722 лікарняних листки. При цьому динаміка зростання кількості лікарняних подібна до динаміки зростання кількості підтверджених випадків інфікування COVID-19 і, як наслідок, відсторонення від роботи осіб, які були у контакті з інфікованими, направлення їх на самоізоляцію під медичним наглядом.
Середній розмір допомоги по тимчасовій втраті працездатності від Фонду соціального страхування України за підсумками 2020 року склав 264 грн за кожен день перебування на лікарняному. Це на 16% або 36 грн більше, ніж у 2019 році.
Фондом соціального страхування України посилено роботу щодо контролю за використанням коштів Фонду у рамках впровадження ризик-орієнтованих підходів до проведення перевірок. Їх метою є здійснення упереджувальних заходів щодо недопущення випадків необґрунтованої видачі та продовження листків непрацездатності, а не констатація їх наслідків.
Одним із механізмів вдосконалення контролю за здійсненням видачі первинної медичної документації і виплат матеріального забезпечення залишається впровадження Електронного реєстру листків непрацездатності.
Запуск Електронного реєстру дозволить унеможливити видачу фальсифікованих лікарняних, а закладені в перевірки територіальні принципи виключають корупційні ризики.
В.о.начальника Шепетівського відділення управління
виконавчої дирекції Фонду соціального страхування
України в Хмельницькій обл. В.І.Гаврилюк