Історична довідка
Історичні відомості про населені пункти
Етимологія назви села Плужне пов’язана з переказами. Назвали поселення в честь коваля, який замість сох і рал виготовляв першим плуги. Жив він біля с. Поліське, але коли епідемія чуми чи холери викосила довколишні села, коваль-плугар втік у густі ліси на північ. Так виникло поселення, назване на честь майстра Плужним.
На території с.Плужне виявлено кам’яні знаряддя праці часів бронзи.
Перша літописна згадка про село відома під датою 1614 року. Пов’язана ця згадка з великою бурею, яка пронеслася над краєм і спричинила значні матеріальні втрати і, навіть, жертви.
Плужне Острозької волості як власність князя Януша Острозького згадується в актах від 1619 року 22 травня про спустошення татарами маєтків князя в Острозькій та Берездівській волостях.
Село Плужне від князів Острозьких перейшло у власність Конецьпольських, потім – Яблонських, а від них куплено графом Тишкевичем.
1703 року в Плужному була збудована дерев’яна церква (згоріла в 2010 році)
В XIX – на початку ХХ віку Плужне було центром волості Острозького повіту Волинської губернії.
В 1923 – 1959 роках Плужне поперемінно було центром Плужненського району в складі Шепетівської округи, потім Вінницької області а з 22 вересня 1937 року Кам’янець-Подільської, яка 16 січня 1954 року була перейменована в Хмельницьку область.