Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Соціальна політика

Сімейні форми виховання

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає актуальнішою і болючішою темою для нашого суспільства. Діти повинні зростати в сім’ях рідних батьків, але коли це неможливо, альтернативою біологічній родині може слугувати інша сім’я. Державна політика України спрямована на влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сімейні форми виховання. Існують такі форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ю: усиновлення, опіка/піклування, прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ). Також є оплачувана соціальна послуга – сімейний патронат та безоплатна послуга-наставництво. Усиновлення – є найкращою із всіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття її у сім’ю на правах рідної. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та їхніх біологічних дітей. Дитина може бути усиновлена з будь-якої форми влаштування: опіки, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, інтернатного закладу, якщо вона перебуває на обліку як дитина, котра підлягає усиновленню. Опіка та піклування над дітьми в Україні — влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ї громадян України, які перебувають переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми з метою забезпечення їх виховання, освіти, розвитку, захисту їх прав та інтересів. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла чотирнадцятирічного віку, а піклування — над дитиною віком від 14 до 18 років. Опіка та піклування встановлюється з метою виховання неповнолітніх дітей, які внаслідок смерті батьків, позбавлення батьків батьківських прав або з інших причин залишилися без батьківського піклування, а також для захисту особистих і майнових прав та інтересів цих дітей. Опіка та піклування оформлюється переважно родичами дитини. Прийомна сім’я - сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

09:15 20.01.2022

В рамках акції "16 днів проти насильства" відділ "Служба у справах дітей" Плужненської сільської ради ініціював проведення круглого столу на тему "Ми - проти насильства"

В рамках акції "16 днів проти насильства" відділ "Служба у справах дітей" Плужненської сільської ради ініціював проведення  круглого столу на тему "Ми - проти насильства". На заході були присутні поліцейські офіцери Плужненської громади О.М. Ткачук та М.Р. Гончарук, практичні психологи Н.Ф. Гончарук (гімназія ім. Бортника Р.Й.), Гончарук Г.М. (Плужненський ПАЛ),начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Т.В. Назаркова, директор будинку культури с. Плужне О.П. Лисак, завідувачі Плужненської сільської бібліотеки для дітей та дорослих І.Л. Хеленюк та Г.А. Каленюк. Тетяна Єпіфанова, начальник відділу "Cлужба у справах дітей" Плужненської сільської ради у вступному слові підкреслила, що світовою громадськістю насильство визнано однією з небезпечних проблем, які є перепоною на шляху подолання нерівності й дотримання людських прав та наносять величезну моральну шкоду суспільству. У виступах зазначено, що проблема насильства в родині досить гостро стоїть в Україні і в Пдужненській громаді зокрема. Її небезпечність полягає в тому, що прояви жорстокості та насильства в сім’ї не лише руйнують гармонію родинних стосунків, а й виступають передумовою злочинності в суспільстві загалом. Особливо кричущою ця проблема є тим, що від неї страждають діти. Діти не лише спостерігають за насильством у своїй сім’ї, а й дуже часто самі є жертвами такого насильства з боку батьків та інших членів сім’ї. Дуже часто у майбутньому вони переносять цей негативний досвід у власне життя. Учасники круглого столу були єдині у думці, що найважливішу роль у попередженні насильства у сім'ях відіграє інформаційно-просвітницька та консультаційна робота. У цьому сенсі ефективному вирішенню проблеми запобігання насильства має стати злагоджена взаємодія всіх відповідних служб.

17:27 03.12.2021

Інформування суспільства щодо можливостей отримання в Україні безоплатної правової допомоги

Відеоролики, створені з метою інформування суспільства щодо можливостей отримання в Україні безоплатної правової допомоги та мають ознаки соціальної реклами. Розміщено в рамках проведення Всеукраїнської кампанії «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА».

12:06 30.11.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь