Інформація

ЧИ МАЮ Я ПРАВО НА СУБСИДІЮ, ЯКЩО ЩОМІСЯЦЯ СПЛАЧУЮ ДОБРОВІЛЬНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ВНЕСОК?

Житлова субсидія призначається, якщо особа сплатила (або сплатили за неї, в тому числі й добровільно) єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі, не меншому ніж мінімальний, протягом кварталу, що передує кварталу перед місяцем звернення за призначенням житлової субсидії або перед місяцем, у якому житлова субсидія призначається без звернення громадянина (пункт 14 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848). Тобто, якщо протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, ви сплачували добровільний внесок у сумі, не меншій ніж мінімальний страховий внесок (у 2023 році – 1 474 грн), ви маєте право на призначення житлової субсидії.  Довідково Мінімальний страховий внесок – 1 562 грн на місяць з 1 січня 2024 року; 1 760 грн на місяць з 1 квітня 2024 року (сума єдиного внеску визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід)).

09:12 05.02.2024

ЗА ЯКИЙ ПЕРІОД ВРАХОВУЮТЬСЯ ДОХОДИ, ЯКЩО В ЛЮТОМУ ЗВЕРНУТИСЬ ЗА ОФОРМЛЕННЯМ СУБСИДІЇ НА ТВЕРДЕ ПАЛИВО?

Відповідно до пункту 35 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається, виходячи з розміру доходу осіб за попередній календарний рік.

09:09 05.02.2024