І   ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ» (ДЖУРА)

Дата: 30.05.2023 09:45

Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації від 29.11.2022 року №619-од з метою національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, розпорядження сільського голови Плужненської сільської ради від 16.05.2023 року № 48/02-02/о.д., на базі Комунального закладу «Молодіжний центр «Великорадогощанська січ» та Філії «Великорадогощанська початкова школа» 19 – 20 травня проведений І етап гри за участі роїв середньої вікової групи закладів загальної середньої освіти нашої громади.

Відповідно до вимог організації гри, було створено таборову старшину у складі отамана, головного судді, бунжучного, писаря, осавула,  хорунжого, обозного, чотових (Додаток 1).

Учасниками гри стали 5 роїв закладів освіти:

1. Плужненський ліцей імені Бортника Р.Й. ─ рій «Плужненські патріоти».
  2. Кунівський ліцей ─ рій «Кунівські куниці».
  3. М΄якотівський ліцей ─ «Бойові курчата».
  4. Борисівський ліцей ─ «Соколята».
  5. Плужненський ліцей Хмельницької обласної ради ─ «Нащадки козаків».

З дотриманням законодавства України про введення воєнного стану в Україні, та в частині запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2, задля безпеки, супроводжували учнів заступники директорів з виховної роботи, керівники закладів, медичні сестри.

Заїзд і від΄їзд учасників відбувався два дні, відповідно до плану проведення гри (Додаток 2).

19 травня відбулося  насичене відкриття з презентацією роїв  та виконання патріотичної пісні кожного з роїв під час ходи. На протязі кожного із днів рої практикувалися в різних вправах-конкурсах. Коли ж смакували біля вечірньої ватри смачний козацький куліш, кожен рій розповідав про захисників, які навчалися у їхніх школах.

Переможених у змаганнях не було, тому що у кожної команди відпрацьована певна тактика: ділилися досвідом, навчалися нового, вправлялися у  бойовому мистецтві козаків.

Галина ДАНИЛЕНКО