Пам’ятка населенню! Увага!  Змії!

Дата: 10.06.2022 15:44

Пам’ятка населенню

Увага!  Змії!

Більшість змій, що зустрічаються в Україні, неотруйні. Але у подорожі не виключена можливість зустрічі з отруйною змією.

На території Хмельниччини проживають вужі, яких можна впізнати за “вушками”  –  характерними помаранчевими, жовтуватими або і білуватими цятками на боках голови. Вони хоч і можуть за певних обставин вкусити людину, але небезпеки для її життя і здоров’я не становлять, хіба налякають.

Є і гадюка звичайна – найпоширеніша отруйна змія в середній смузі. При зустрічі з людиною гадюка, як правило, намагається сховатися. При загрозі нападу займає активну оборону: шипить, здійснює погрозливі кидки.

• Різких рухів при зустрічі з гадюкою краще не робити.

• Щоб вберегтися від укусу гадюки, необхідно бути уважними і обережними.

• При зборі грибів і ягід краще користуватися палицею достатньої довжини, щоб перевірити зарості.

Ознаки отруєння:

• На місці укусу гадюки видно дві точкові ранки від отруйних зубів.

• Укус гадюки викликає наростаючий біль.

• За крововиливом розповсюджується набряк.

• При попаданні отрути в кров загальна реакція може розвиватися відразу або через деякий час – півгодини, годину. Найчастіше це відбувається через 15-20 хвилин (дані з різних джерел). З’являється в’ялість, головний біль, нудота, інколи блювання, пришвидшений пульс, крутиться голова.

Чим ближче місце укусу до голови, тим він небезпечніший. Навесні отрута гадюки більш токсична, ніж влітку.

принципи надання першої допомоги:

• допоможіть потерпілому зайняти зручне положення і опустіть, якщо можливо, уражену частину тіла нижче рівня серця для вповільнення всмоктування отрути;

• покладіть лід на місце укусу;

• заспокойте потерпілого і порадьте йому перебувати без руху. Значною мірою послаблює дію отрути часте пиття.

• накладати джгути чи припалювати місце укусу, тим більше надрізати його категорично не рекомендується.

• неефективним є і вичавлювання краплин крові з ранки для подальшого “відсмоктування” отрути.

Навчально – методичний центр

цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Хмельницької області