Пам’ятка населенню!

Дата: 10.06.2022 15:40

Обережно!  Павуки!

Найнебезпечнішим із павуків є каракурт, а саме, його самиця. Отрута її у 15 разів сильніша, ніж у гримучої змії. Називають його ще і «чорна вдова». Отруйні павуки кусають людину лише тоді, коли вона необережно зачепить їх.

правила безпеки:

• не зупинятися на ночівлю у місцях, де є павутиння;

• не засовувати руки у розщілини;

• не збирати хмиз уночі;

• не піднімати без потреби камені, грудки землі;

• перевіряти місця, призначені для відпочинку;

• перед тим, як одягтись, перевіряти одяг та взуття.

Ознаки отруєння:

• найбільш отруйні статевозрілі самки. На місці укусу видно маленьку червону цятку, яка швидко зникає;

• через 10-15 хвилин різкий біль поширюється в область живота, попереку і грудей, німіють ноги;

• зіниці розширюються, слино - і потовиділення різко підсилюються;

• спостерігається психічне порушення, потерпілий відчуває страх смерті;

• можливі запаморочення, головний біль, ядуха, судороги, блювота;

• характерне посиніння обличчя, уповільнення й аритмія пульсу;

• потім хворий стає млявим, але поводиться неспокійно, сильні болі позбавляють його сну;

• Через 3-5 днів на шкірі з'являються характерні висипання, і стан поліпшується.

Одужання настає через 2-3 тижні, але слабкість зазвичай залишається протягом місяця. У важких випадках, при відсутності медичної допомоги, через день-два після укусу наступає смерть через набряк легенів і зупинку серця.

Симптоми ураження від укусу цього павука є розпливчастими і тому нерідко й досвідчений лікар помиляється з діагнозом. Багато що залежить і від стійкості імунної системи, індивідуальної витривалості людини, віку. Постраждалого від укусу, необхідно негайно доправити до лікарні для введення протикаракуртової сироватки.

Досить хворобливі також укуси тарантула, скорпіона, фаланги (сольпуги) і багатоніжки сколопендри. Незважаючи на сильний біль, небезпеки для людини вони не становлять, але місце ушкодження все ж слід продезінфікувати.

Навчально – методичний центр

цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Хмельницької області