Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Пам’ятка населенню!

Дата: 10.06.2022 15:16
Кількість переглядів: 184

Пам’ятка населенню

 

Обережно!  Отруйні рослини!

 

Отруйні рослини, що містять алкалоїди, вражають центральну нервову систему, у них збудлива або гнітюча дія, негативно впливають на роботу серця, шлунку, нирок і печінки.

До отруйних належать: блекота чорна, сімейство макових, аконіт джунгарський, беладона звичайна, дурман звичайний. 

  • При легкому отруєнні з'являються сухість у роті, розлад мови і ковтання, розширення зіниць, сухість і почервоніння шкіри, збудження, марення та галюцинації, прискорене серцебиття. Потерпілий може знепритомніти, шкіра стає синюшною. Можливі судоми. Отруєння може призвести до смерті.

Опійний мак може впливати на нервову систему, судиноруховий і дихальний центри головного мозку. У результаті розвивається загальмованість, температура тіла стає нижчою норми.

Отруєння аконітом дає про себе знати вже через кілька хвилин. У роті і глотці починається поколювання, печія, підсилюється слинотеча, з'являється біль у животі, блювота. Може порушитися зір і виникнути стан оглухнення. У важких випадках відзначаються судоми, втрата свідомості і зупинка дихання. Отрута діє і на серце, може виникнути небезпека зупинки серця.

При отруєнні будь-якими рослинами спостерігається прихований період. Тривалість його може коливатися від декількох хвилин до доби, залежно від видів небезпечної хімічної речовини.

Перша медична допомога при отруєнні небезпечною рослиною:

  • з'ясуйте, що відбулося і коли;

  • викличте "швидку допомогу"; 

  • допоможіть організму звільнитися від отрути, викличте блювоту. Промивання повторити два-три рази.

  • після промивання шлунка дайте випити ентеросорбенти – препарати, що зв'язують отруту в шлунково-кишковому тракті та виводять її з випорожненнями (смекта, ентеросгель). Вони полегшать стан. Активоване вугілля в цій ситуації малоефективне. Зменшують всмоктування отрути обгортаючі слизові речовини: відвар із лляного насіння, рослинна олія, кисіль, збиті яєчні білки (1–3 штуки). Можна дати потерпілому чорні сухарі.

  • через 15–20 хвилин знову викликати блювоту і дати знову препарати.

  • корисно зробити очисну клізму.

Увага! При розвитку судом важливо не допустити порушення дихання за рахунок спазму м'язів, тому в рот постраждалого варто вставити ложку, обгорнену бинтом або чистою, попрасованою тканиною. При відсутності ознак життя, необхідно починати робити непрямий масаж серця і штучне дихання.

Навчально – методичний центр

цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Хмельницької області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь