A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

День пам’яті “кіборгів”

Дата: 17.01.2022 08:38
Кількість переглядів: 213

Фото без опису

16 січня Україна неофіційно з ініціативи самих кіборгів відзначає День пам’яті захисників Донецького аеропорту – військовослужбовців, добровольців, медиків і волонтерів, які спільними зусиллями 242 дні утримували оборону на території цього об’єкту інфраструктури на північному заході Донецька, пише liga.net. Близько 3:00 ночі 26 травня 2014 року в аеропорт зайшли десятки озброєних бойовиків, які зажадали від військових покинути внутрішній периметр ДАП. Підтримку терористам надавали підрозділи “кадировців”. ЗСУ провели стрімку спецоперацію із зачистки аеропорту із застосуванням снайперів і авіації. Після цього почалася затяжна й виснажлива оборона рубежів і об’єктів.

Фінальна фаза оборони ДАП стартувала 13 січня 2015 року. До цього часу в результаті постійних масованих танкових і артобстрілів з боку бойовиків звалилася диспетчерська вежа, зображення якої стало символом оборони аеропорту. У період 19-22 січня бойовики, скориставшись перемир’ям для евакуації своїх убитих і поранених, замінували перекриття будівлі і підірвали їх. За офіційними даними, під час оборони ДАП загинули більше 200 військових. За останні кілька діб оборони ДАП загинули 58 бійців, переважно в результати фінального обвалення плити другого поверху.

Оборона ДАП тривала всього на тиждень менше, ніж оборона Севастополя від нацистських загарбників під час Другої світової війни, і значно довше, ніж оборона Брестської фортеці. У цій гарячій точці в різний час працювали спецпризначенці 3-го окремого полку, десантники 79-ї, 80-ї, 81-ї та 95-ї бригад, “міхи” з 93-ї і 57-ї бригад, військові 90-го аеромобільного і 74-го розвідувального батальйонів, бійці батальйону Дніпро-1, добровольці Правого сектора і багато інших. ДАП і околиці як і раніше знаходяться в зоні ефективного вогневого контролю ЗСУ.

Аеропорт обстрілювали з артилерії, «Градів», мінометів і танків, працювали снайпери. Кіборгами нескорених українців назвали самі терористи. Мовляв, тільки роботи здатні вистояти в таких нелюдських умовах. Про незламних кіборгів зняли художній фільм, який вийшов у 2017 році. Після кровопролитних боїв аеропорт став символом героїзму для всіх українців.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь