Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені законом норми

Дата: 10.11.2021 18:24
Кількість переглядів: 286

Фото без опису

Декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені законом норми

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування триватиме рік і тому є час розібратися з питаннями, які виникають у громадян. Процедура подання декларацій стосується не всіх платників податків. Хто може подавати декларації розповів виданню «Цензор.НЕТ» в.о. Голови Державної податкової служби України Євген Олейніков.
За його словами, процедура декларування добровільна, та, якщо у громадян немає в ній потреби, ніхто не примушуватиме її проходити. 
«Якщо ви вирішили, то варто порахувати на яку суму. Суму обсягом 400 тисяч гривень держава визнає доходами, які ви могли накопичити. При цьому інформація про їх надходження до вас не потрапляла до державних реєстрів. Якщо людина вкладається в цей діапазон, віримо їй на слово», - зазначив Євген Олейніков.
Як повідомив очільник податкової служби, декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені законом норми, якщо у платника податків є бажання вийти з тіні. Таке декларування передбачає, що держава визнає, що ці кошти можна легально використовувати, і не ставить запитань, а чи сплачені з них податки. Але ця процедура передбачає, що заявлені активи не вкрадені, не були отримані у якості хабаря, від заборонених видів діяльності.
Інформацію про отримані доходи та сплачені з них податки громадянин має змогу перевірити, подавши запит щодо отримання таких відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків в Електронному кабінеті.
«У нас реєстр доходів кожної особи ведеться з 1995 року. Туди входить усе: і спадщина, і отримана заробітна плата, і самостійно задеклароване. Протягом години в електронному кабінеті платника ви отримаєте у відповідь на свій запит довідку про кожен рік, у якому у вас були доходи. Якщо ви не користуєтеся таким кабінетом принципово, то можете звернутися до центру обслуговування платників податків і протягом трьох днів також таку довідку отримаєте», - запевнив Євген Олейніков.


Активи, які декларуватимуться у ході податкової амністії
Податкова інформує, що об’єктами добровільного декларування можуть бути активи фізичної особи, які належать їй на праві власності і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Серед таких активів можуть бути:
•    валютні цінності;
•    національна валюта (гривня) і іноземна валюта;
•    права грошової вимоги;
•    нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості);
•    об’єкти незавершеного будівництва;
•    рухоме майно, у тому числі транспортні засоби та інше цінне рухоме майно;
•    предмети мистецтва та антикваріату;  
•    дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо;
•    частки (паї) у майні юридичних осіб, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності, цінні папери та/або фінансові інструменти.


Як декларанту скористатися правом одноразового (спеціального) добровільного декларування, за наявності готівки у національній та іноземній валютах?
Податкова інформує, що відповідно до п.п. «г» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідних положень» Податкового кодексу України (далі - ПКУ), кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація) перебувають у готівковій формі не можуть бути об’єктами декларування.
Для того, щоб ця можливість з’явилась, декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання Декларації (п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ)
Отож, з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларант звертається до банку для відкриття спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком встановлюються Національним банком України.
Таким чином, декларант, який бажає задекларувати кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі, повинен до подання Декларації розмістити такі кошти на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

Фото без опису
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь