A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Громадське обговорення щодо перейменування вулиць

Дата: 08.02.2021 12:37
Кількість переглядів: 1787

      З метою проведення громадського обговорення, товариство культурної  спадщини «Заславє» відповідно до ст. 7 ЗУ «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» просить провести  обговорення:
-    перейменування  вулиці  Островського  в селі  Плужне  Шепетівського 
району Хмельницької області; з нагоди відзначення 90-ї річниці безпрецедентного  селянського антиколгоспного і антирадянського опору – повстання селян Шепетівської округи 1930 року, звитяги і жертовності мешканців Плужного, визнання історичного значення подій, пов’язаних із національно-визвольною боротьбою другої чверті ХХ століття, їхнім значенням для відновлення історичної справедливості в Україні, консолідації суспільства, присвоєння вулиці найменування Повстанська;
     - перейменування вулиці Жовтневої і провулка Жовтневого в селі Плужне Шепетівського району Хмельницької області; на честь Острозьких – української князівської родини, представники якої відіграли видатну роль в історії  України, Білорусі, Литви і Польщі, перших відомих дідичів Плужного, які володіли селом протягом XVI-XVII століть, присвоєння вулиці і провулку найменування Князів Острозьких;
     - перейменування вулиці Горького в селі Плужне Шепетівського району Хмельницької області;  з метою увічнення пам’яті уродженця Плужного Ігоря Хом’яка (1975-2016) – прапорщика Збройних сил України, який вніс вагомий вклад у боротьбу за незалежність України, захист її суверенітету та територіальної цілісності, кавалера ордену «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєння вулиці найменування Ігоря Хом’яка.
       Пропонуємо взяти участь в електронному обговоренні даного питання на нашому сайті і висловити свою думку.
          Шановні жителі громади, чекаємо ваших пропозицій!

 


Коментарі:

Тесленко Ігор Анатолійович
2021-03-08 14:50:38

Почати треба з того, що назва вулиці – це не якась дрібничка. Подумайте над тим, чому взагалі певним площам і майданам, театрам і стадіонам, хорам і спортивним гурткам дають якісь назви, присвоюють імена більш чи менш відомих людей. Не секрет, що це робиться для того, аби закарбувати в нащадків пам’ять про певну історичну постать чи подію. Але не тільки. Люди старшого віку (та й не лише вони) згадають ті часи, коли їдучи з рідного села, з рідної хати на вулиці, скажімо, Миколи Островського, Жовтневій, Дзержинського, Кірова чи, Господи прости, Леніна, вони потім помічали такі ж назви в обласному центрі, в столиці республіки і навіть в далекому Душанбе, Владивостоці чи Таллінні. Ці назви були всюди. І, в принципі, люди вважали, що так і має бути. Ці назви, імена і гасла створювали єдиний простір, комфортний для радянської людини. Бо все, що радянське, тоді вважалося спільним і дорогим серцю. Спільні назви – спільне минуле, спільне сьогодення і спільне майбутнє. У цьому спільному полі було місце й для деяких «тубільних» героїв, якщо тільки вони були революціонерами або творцями культури вищого порядку – російської. Звідси повсюдні вулиці Пушкіна, Толстого, Достоєвського, Чайковського, Лєрмонтова й багатьох інших, без перебільшення, видатних російських письменників, поетів, композиторів. Скажу щиро, нічого проти цих осіб я не маю. Це справді дуже достойні автори, творами яких насолоджуються читачі й слухачі по всьому світу. Але, зверніть увагу, чомусь це не є приводом повсюдно називати вулиці німецьких чи, скажімо, австралійських міст їхніми іменами. Чому? Бо назви німецьких чи австралійських міст відображають свою, а не чужу історію. Так має бути і в нас. Вулиці будь-якого населеного пункту повинні мати історичне коріння і відображати його минуле, не пов’язане із тоталітарними режимами чи якоюсь чужою, хай навіть великою культурою та історією. Не потрібні нам вулиці Сталіна, Радянського комсомолу, не потрібні майдани Третього рейху і Еріка Коха, не потрібні провулки Пілсудського, 11 листопада чи Волинських уланів. Тепер щодо Плужного. Я думаю, багато хто, спостерігаючи за тим, як відбувалася декомунізація у великих містах, замислювався над тим, а чи не повернути рідним вулицям старі, «докомуністичні» назви. Наприклад, якщо в Києві була вулиця Червоноармійська, чому б їй не стати, як колись, Великою Васильківською? Назва нейтральна, ще й історична. Всі тільки «за». Із Плужним так не вийде. Сто років тому, коли почалася Українська революція, Плужне було великим селом, хоча мало непогані передумови для того, аби перерости в поселення міського типу. Його вулиці, на жаль, не мали назв. Якщо потрібно було відправити лист – зазначали лише ім’я отримувача і село, в якому він жив. Наприклад: «село Плужное Острожского уезда, его сиятельству графу Эдуарду Тышкевичу». Детальніша локалізація домівки була зайва, бо всі й так знали, хто де жив, тим більше граф :) Назви тутешнім вулицям почали роздавати вже в радянські часи. Але радянська доба закінчилася 30 років тому, і нині ми живемо в державі, яка має назву Україна. В неї своя культура і свої герої. В історії села Плужного, яке в 2042 році відзначатиме 600-ліття першої згадки, славетних сторінок вистачає. Розумію людей, які стурбовані фінансовими витратами, пов’язаними із переоформленням документів. Не знаю всіх деталей, але думаю, що в сьогоднішніх економічних реаліях, це значні кошти. Напевне, у даній ситуації місцева влада повинна матеріально підтримати їх. Коли ж ідеться про головне питання, хочу нагадати – є закон і є здорова логіка. Закон не є предметом для обговорення. Він стверджує, що в Україні має завершитися декомунізація. А що стосується здорової логіки, то саме вона має підказати, які назви повинні закарбуватися в пам’яті жителів Плужного й тих, хто його відвідає у майбутньому.

Анонім
2021-02-17 23:58:22

Напишiть ,будь ласка ,скiльки обiйдеться менi пенсioнеру,з пенсieю1769грн,обмiн документiв в зв'язку зi змiною назви вулицi.Я думаю,таких як я багато в нашому селi.

Валерій Швець
2021-02-16 04:47:49

Народ який не памятає своєї національної історії, немає майбутнього. Вулиці Островського, Жовтневі, різні Московські, Горького з Толстим, це не наша національна історія, це історія окупаційного російського-нацистського режиму, який зараз через засоби масової дезинформації намагається задурити людям голови. Князі Острозькі, герої АТО - ось наша історія. І хто говорить, що це не на часі, що є важливіші справи, дуже помиляється. Хто, можливо не пам'ятає, подібні дискусії велися 100 років тому: "чи потрібна нам українізація, чи потрібна сильна українська армія, і навіть, чи потрібна нам національна українська держава". Тоді, 100 років тому, народ не став єдиним, монолітним фронтом за національні ідеї, в результаті Україна була окупована Московією і на довгих 70 років, з десятками мільйонів жертв застряла в московському середньовічному болоті. Якщо ми не усвідомимо, що національна ідея вище куска хліба чи дешевої ковбаси, що мова має значення, що сильна армія має значення, ми знову програємо, як і 100 років тому, московському ординському монстру і в нас, як в народу, як в нації вже може не буде шансу відбутися. Розстрільні списки і вагони-теплушки Кремль вже давно для нас заготовив.

Колодяжний Олександр Володимирович
2021-02-15 19:20:12

Анонім перший вичерпав себе, з’явився анонім2, який повністю скопіював першого аноніма, потім буде анонім3, а за ним, для різноманіття, з’явиться такий собі Степан Правдивий і т.д. Саме так і виглядає інформаційна війна.

Гонгало Сергій
2021-02-15 18:28:07

Перейменування потрібне, а то так і залишимось хохлами, малоросами без роду і племені. Старі совкові назви тягнуть нас назад, в "руській мір", який крім горя нічого не несе людям.

Анонім2
2021-02-15 12:01:32

Данне питання не на часі. Прикриваючись законом та патріотизмом, використовуючи замусолені фрази накшталт "какая разница", розпорошується бюджет ОТГ в якому 22 села і я більш ніж впевнений що й там є що перейменовувати й що жителям цих сіл байдуже як буде називатися вулиця в Плужному, коли є безліч проблем повязаних з їх життям. Одна справа якщо всі витрати візьме на себе патріот-меценат, або профінансують всі хто підтримують дану ініціативу, інша якщо це лягає на бюджет ОТГ. Чому нема інформації про кошторис?????? Найкраще що можна зробити нічого не роблячи це під виглядом великої і благородної цілі перекласти папірці з однієї стопки в іншу й отримати за це зарплату. Такі патріотичні  заходи мають  проводитись в кінці року коли видно залишок коштів, адже їх дефіцит торкнеться в першу чергу б'юджетників та організацій що на балансі ОТГ, а рік тільки розпочався. Скидається на якесь окозамилюванн. Почніть врешті Думати не будьте Одноклітковими Амебами!!! Та почніть працювати ато обростаєте жиром там !!!

Тетяна
2021-02-14 21:53:24

Й

Колодяжний Олександр Володимирович
2021-02-14 19:58:55

Анонім, ваша думка і є результатом «папірцевої, нікому не потрібної і не цікавої роботи, яка не дає позитивного результату», яку провів свого часу Радянський Союз, а зараз ефективно використовує Росія, і саме їхньою проведеною роботою і пояснюється ваш «здоровий глузд», саме завдяки їхнім «папірцям» ви і є прихильником «руського міру», навіть не усвідомлюючи цього. На ваше запитання, що комуністичного має вулиця Островського, розповім історію зі свого життя. В 1986 році за дорученням мого класного керівника Любові Іванівни (вчителька Великорадогощанської 8-ї школи), так як наш піонерський загін носив ім’я Миколи Островського, я мав розпитати в баби Луцини (вона проживала по сусідству і яка мене постійно няньчила, коли я був малим, а батьки були на роботі), про Миколу Островського в дитинстві, адже вона росла разом з ним в с. Вілія. Так от, її розповідь геть не вписувалась в ту інформацію, яку давали в школі. Вона розповіла, що Микола був першим бандюганом на село, якого всі боялись, і жив лише за рахунок крадіжок в селі. Для мене ця розповідь була справжнім шоком і саме після цієї розповіді в мене вперше з’явилась думка, що щось не так в ідеології комунізму, якщо з бандита зробили майже святого. А люди до сьогоднішнього дня не знають, що їхня вулиця носить їм’я звичайного злодія, якому свого часу в руки дали зброю, щоб він відбирав у тих, хто, важко працюючи, щось мав. А потім за допомогою «папірцевої, нікому не потрібної і не цікавої роботи, яка не дає позитивного результату», з нього зробили героя. Тому саме завдяки тому, що прибалтійські країни відразу в 1991році прийняли рішення замінити всі радянські вулиці і перейти на державну мову, в них, в результаті цього ,«з'явилися по 200 робочих місць в громадах, покращився благоустрій, а також вирішилася проблема зі сміттям і це навіть не десята частина проблем, яка, завдяки цьому, вирішилась». А якби вони тоді сказали, так як ми, що хіба «це настільки потрібне і важливе зараз», в них були б ті ж самі проблеми, що і в нас зараз. Так що змінювати назви вулиць було вже на часі ще в 1991 році. І ще, АНОНІМ, ви що, боїтесь своєї думки, що публікуєте свій коментар анонімно?

Анонім
2021-02-14 15:33:28

Читаючи ваші коментарі Руслане Васильовичу та ваші Олександр Володимирович шкода, що ви не до кінця умієте уважно читати і розуміти суть того, що пишуть інші а також, стає чітко зрозуміло, що ви відноситесь до тієї самої когорти людей які й пропонують такі зміни, і ви є прихильниками папірцевої нікому не потрібної і не цікавої роботи яка не дає позитивного результату. І я не є прихильником "Руського міру " так як ви пишете. У мене на відміну від вас є здоровий глузд. Таке роблять тільки для "галочки" , мовляв "Ось дивитися які ми молодці , дотримуємось закону про Декомунізацію " , а по суті що це дасть для тих людей чи для громади в цілому, може в результаті цього з'являться 200 робочих місць в громаді чи покращиться благоустрій або ж вирішиться проблема зі сміттям і це навіть не десята частина проблем!?? Ні , ці проблеми залишаться зате у нас декомунізація!!! І я не розумію що настільки комуністичного має вулиця Островського? І до якого ж це по вашому "результату приведе" і які ж у цьому " причинно-наслідкові зв'язки" !? Якщо думати так як ви то і вул. Бортника теж підлягає зміні так як Бортник Роман Йосипович честь йому й хвала звичайно ,але був членом Комуністичної Партії Радянського Союзу. Перш ніж робити щось на подобі цього потрібно подумати чи це настільки потрібне і важливе зараз.

Колодяжний Олександр Володимирович
2021-02-14 14:11:07

А я розумію, хто пропонує такі ідеї. Такі ідеї пропонує та людина, яка має здоровий глузд, яка мислить не як Одноклітинна Амеба, щоб наїстися, отримати задоволення, поспати і цього досить. Така людина вміє аналізувати, вміє вибудовувати причинно наслідкові зв’язки, аналізує наперед, до якого результату приведе та чи інша дія. А хто автор анонімного коментаря? Якщо цей коментар написав українець, то це звичайна Одноклітинна Амеба, якій достатньо поїсти, порозважатись, поспати, а все інше «какая разница». Але я дуже сумніваюсь, що цей коментар могла б написати Амеба, скоріш за все, ця людина вміє аналізувати і добре знає, що саме від таких ідей залежить рівень нашого життя. Такий коментар могла написати лише та людина, яка мріє, щоб Україна була частиною Росії, або щоб повернувся Радянський Союз. Завдяки Одноклітинним Амебам, в 1991 році не були перейменовані наші міста, вулиці, не були знищені пам’ятники тоталітарного режиму і саме це є наслідком нашого теперішнього рівня життя. Якби в 1991 році провели всі перейменування (до речі, тоді б це коштувало б значно дешевше), перейшли на державну українську мову, то, в самому гіршому варіанті, ми б жили зараз так, як живуть Прибалтійські країни і війни на сході України не було б. Моя думка: ми втратили дуже багато часу і зараз взагалі не стоїть питання, проводити перейменування чи ні. Питання лише одне: якою буде нова назва. Так що не слухайте ворогів наших, а давайте свої пропозиції нових назв вулиць, або підтримуйте запропоновані.

Руслан Васильович
2021-02-14 12:53:44

Манкурти, любителі "рукава міра" і "сесера" або старі люди, можуть писати що це непотрібно. Але на моє глибоке переконання їхню думку не потрібно брати до уваги, так як є закон України про декомунізацію, який забороняє використання назв та символіки комуністично - тоталітарного режиму. Я проживаю по вул. Жовтнева, с.Плужне, а тому 100% ЗА перейменування вулиць даному населеному пункті.

Анонім
2021-02-14 11:15:54

Я не розумію хто пропонує і вносить на розгляд такі безтолкові ідеї , як ця таке враження, що у тої людини яка запропонувала це м'яко кажучи відсутній здоровий глузд. У вас справді немає чим там зайнятись ?! Почніть вирішувати РЕАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ яких у громаді більше ніж треба !!!! Від того , що ви перейменуєте вулиці людям які живуть на цих вулицях жити краще стане !? Ви тільки для них добавите проблем , які пов'язані зі зміною документів в яких вказується адреса , прописка , право власності земельних ділянок які знаходяться на цих вулицях і т.д.! Почніть врешті Думати не будьте Одноклітковими Амебами!!! Та почніть працювати ато обростаєте жиром там !!!