Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Дотримання основних порад при збиранні грибів

Дата: 24.10.2024 14:33
Кількість переглядів: 15

Фото без опису 

Тепла дощова погода, яка відмічається в області, відкрила «грибний сезон» для мешканців  нашого регіону. Любителі збору грибів не полишають спроб назбирати врожаї лісових делікатесів. Та не варто забувати, що не всі гриби є безпечними, дикорослі гриби становлять потенційний ризик отруєння.

Від початку 2024 року та станом на сьогоднішній день у Шепетівському районні зареєстровані  випадки отруєння токсичними речовинами внаслідок споживання дикорослих грибів у побуті, тому    не ризикуйте власним здоров’ям і життям та відмовтеся від споживання дикорослих грибів, навіть умовно їстівних.

Шепетівське районне управління Держпродспоживслужби у  Хмельницькій області наголошує про основні правила «тихого полювання»!  

–  При збиранні грибів у лісі потрібно звертати увагу на гриби, про які достеменно відомо, що вони їстівні, збирати слід лише молоді гриби за умови чітко виражених зовнішніх ознак.

– Остерігатися пластинчастих грибів, оскільки вони мають схожість з смертельно-отруйною блідою поганкою.

–   Не вживати в їжу і не пробувати на смак сирі гриби. Обов’язково мити руки після дотику з грибами.

–  Під час посухи грибів краще не збирати взагалі, так як вони втрачають воду та накопичують токсини.

–   Не збирати гриби в міських парках, скверах, а також вздовж автомобільних шляхів та залізничних колій, промислових підприємств, в лісопосадках біля оброблених агрохімікатами полів, сміттєзвалищ, тому що гриби здатні нагромаджувати отруйні речовини.

–  Ретельно перевірити гриби, зібрані дітьми. Не споживати страви з грибів дітям до 12 років, вагітним та жінкам, які годують грудьми, літнім людям.

Якщо після вживання дикорослих грибів Ви чи Ваші близькі почали відчувати головний біль, запаморочення, з’явилися блювота, пронос, біль у животі, а при ураженні нервової системи – марення, галюцинації, слинотеча, потовиділення, звуження зіниць, зниження артеріального тиску, судоми, задуха, відтік крові від кінцівок (холодні руки, ноги) – потрібно викликати швидку медичну допомогу. Одночасно, до приїзду швидкої, промийте шлунок потерпілого перевареною водою чи содовим розчином або блідо-рожевим марганцевим розчином з наступним викликанням блювоти. Після чого дайте сорбент (активоване вугілля, білу глину, сорбекс, атоксіл). Згодом потерпілого слід напоїти міцним холодним чаєм або підсоленою водою.Обов’язковій госпіталізації в лікувальний заклад підлягають хворі та всі хто спільно із захворілими вживав гриби, навіть без симптомів інтоксикації, зважаючи, що ознаки отруєння можуть виникати через 2-3 доби.

У цей складний період для країни та в житті кожного українця варто поберегти своє здоров’я та здоров’я близьких від ризику грибного отруєння!

Закликаємо всіх дотримуватися вищевказаних правил. Будьте здорові! Бережіть себе та своїх близьких!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь