Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Пільги та гарантії осіб з інвалідністю.

Дата: 01.10.2024 15:05
Кількість переглядів: 35

Фото без опису

Люди з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, менш ніж 6056 грн — мають право на усі послуги системи БПД:

консультації юриста;

допомогу з написанням скарг, заяв тощо;

допомогу зі зверненням до суду — представництво інтересів у суді, складення документів для звернення до суду.

Якщо пенсія/допомога людини з інвалідністю більша за 6056 грн, то вона має право на консультації юриста та допомогу з написанням заяв, скарг тощо (крім документів для звернення до суду).

Надаємо правничу допомогу щодо:

оскарження дій чи бездіяльності органів влади;

оформлення чи перерахунку пенсій, інших соціальних виплат, пільг;

виправлення помилок у нарахуваннях за комунальні послуги;

встановлення факту перебування на утриманні померлого годувальника;

визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням;

аліментів, розлучення, спадщини;

розв’язання інших правових проблем.

Отримати консультацію юриста можна дистанційно:

Телефонуйте: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні, юристи консультують на лінії у будні з 8:00 до 18:00. Або зверніться до найближчого бюро, що знаходиться за адресою: м. Ізяслав, вул. Миколи Микитюка 16 А.

Соціально – побутове та медичне забезпечення осіб з інвалідністю

Матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення осіб з інвалідністю здійснюється у вигляді грошових виплат (пенсій, допомог, одноразових виплат), забезпечення медикаментами, допоміжними засобами реабілітації, включаючи друковані видання із спеціальним шрифтом, звукопідсилюючу апаратуру та аналізатори, а також шляхом надання послуг по медичній, соціальній, трудовій і професійній реабілітації, побутовому та торговельному обслуговуванню. необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги особам з інвалідністю визначаються органами медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації.

Види необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги особам з інвалідністю визначаються органами медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації. подається за рахунок коштів фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Зверніть увагу! Особа з інвалідністю може відмовитися від того чи іншого виду соціальної допомоги, якщо вона не повною мірою відповідає її потребам. У такому разі особа з інвалідністю вправі самостійно вирішувати питання про забезпечення себе конкретним видом допомоги за рахунок власних коштів з урахуванням компенсації вартості аналогічного виду соціальної допомоги, що подається державним органом.

Особа, з інвалідністю, яка не одержує пенсію та постійно проживає на території України, має право на державну соціальну допомогу.

Державна соціальна допомога на догляд призначається:

  1. Особам з інвалідністю внаслідок війни з числа військовослужбовців та інших осіб, яким призначено пенсії по інвалідності.

  2. Особам з інвалідністю I групи

  3. Особам з інвалідністю II групи, які є одинокими та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду.

  4. Особам з інвалідністю III групи, які є одинокими та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду.

Послуги, що надаються особам з інвалідністю безоплатно чи на пільгових умовах

Особам з інвалідністю і дитина з інвалідністю надаються безоплатно або на пільгових умовах

  • на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, допоміжні засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо);

  • вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо);

  • крісла колісні з електроприводом - за наявності відповідного медичного висновку.

Особи з інвалідністю I та II груп мають право на позачергове і пільгове встановлення квартирних телефонів за рахунок видатків, що здійснюються з місцевих бюджетів і враховуються під час визначення обсягу міжбюджетних трансфертів.

Порядок і умови встановлення телефонів особам з інвалідністю визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням пропозицій всеукраїнських громадських організацій осіб з інвалідністю. Особам з інвалідністю I, II груп і сім'ям, у складі яких є два або більше осіб з інвалідністю, оплата послуг електрозв'язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (по хвилинним, по секундним) обліком їх тривалості встановлюється тільки за їх згодою.

Особам з інвалідністю I, II груп по зору надається право безплатного користування радіотрансляційною точкою.

Особам з інвалідністю по слуху надаються послуги із сурдоперекладу та сурдотехніка.

Дітям з інвалідністю та дітям з вадами розумового або фізичного розвитку надається безоплатна спеціалізована медична, дефектологічна і психологічна допомога та здійснюється безоплатне протезування у відповідних державних і комунальних закладах охорони здоров'я.

При наявності медичних показань особи з інвалідністю та діти з інвлідністю мають право на безкоштовне отримання путівок в санаторії. Умови для забезпечення путівками встановлює Кабмін. Батькам дітей з інвалідністю виплачується допомога по тимчасовій непрацездатності за весь період санаторно-курортного лікування дитини. Для отримання виплат за місцем роботи потрібна наявність медичного висновку про необхідність стороннього догляду за дітьми.

Безоплатне придбання лікарських засобів

Особа з інвалідністю, яка отримує пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії, дитина з інвалідністю мають право на безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

Особи з інвалідністю I і II груп мають право при амбулаторному лікуванні на придбання лікарських засобів за рецептами лікарів з оплатою 50 відсотків їх вартості.
 Особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам надається пільга на безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів.
 Особа з інвалідністю та дитина з інвалідністю за наявності медичних показань мають право на безплатне забезпечення санаторно-курортними путівками.

Крім того, державою передбачено забезпечення таких осіб, у тому числі дітей з інвалідністю, соціально-побутовим та медичним обслуговуванням. Зокрема, на підставі індивідуальної програми реабілітації, їм надаються:

  • сурдотехнічні засоби

  • протези очей, щелеп, зубів

  • ендопротези, сечо- та калоприймачі

  • протезні вироби та ортопедичне взуття

  • окуляри, слухові і голосоутворювальні апарати

  • мобільні телефони та факси — для письмового спілкування

  • засоби пересування, в тому числі крісла-коляски з електроприводом і автомобілі (при наявності відповідного медичного висновку)

Дані послуги надаються безкоштовно або на пільгових умовах. Список лікарських препаратів, медичних виробів, засобів реабілітації, а також порядок їх видачі визначає Кабінет Міністрів України (реєстр лікарських засобів за програмою «Доступні ліки»).

Позачергове обслуговування осіб з інвалідністю

Особа з інвалідністю I та II груп мають право на позачергове обслуговування в касах міського та міжміського транспорту, а також на підприємствах, установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню. При тому, інформація про право на позачергове обслуговування має бути розташована на видному місці.

Пільговий проїзд осіб з інвалідністю

Особи з інвалідністю I та II групи, дитина з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю I групи або дитину з інвалідністю), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі).
 Особи з інвалідністю, дитина з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

Особи з інвалідністю внаслідок війни I, II груп, особи з інвалідністю внаслідок війни II, III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років та більше мають право на безплатний проїзд 1 раз на рік («туди» і «назад») у внутрішньому сполученні 50% знижки в період з 01 жовтня до 15 травня без обмеження кількості поїздок у внутрішньому сполученні.

Пільгове перевезення осіб з інвалідністю здійснюють усі підприємства транспорту незалежно від форми власності та підпорядкування. Звуження змісту та обсягу права осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом не допускається.

Для отримання послуги необхідно надати:

  • пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності (для повнолітніх осіб), категорію «дитина з інвалідністю» (для дітей);

  • довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;

  • посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни I-II груп та лист талонів;

  • посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком- вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II-III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів;

  • посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II-III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів;

  • посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II-III груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів;

  • посвідчення учасника бойових дій з бланком-вкладкою до посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни II-III груп з числа учасників бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилось 85 років і більше, та лист талонів

Пільги по оплаті житлово-комунальних послуг

Важливо!!! Законодавець не передбачив наявність пільг по оплаті за користування житлом та комунальними послугами для осіб з інвалідністю загального захворювання, але в ряді випадків органи місцевого самоврядування можуть виділяти додаткові пільги малозабезпеченим категоріям громадян за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Для пільгової оплати житлово-комунальних послуг в Україні особам з інвалідністю 1, 2 і 3 групи необхідно отримати субсидію в органах соціального захисту населення. Оформлення субсидій на газ, опалення, воду та світло (електроенергію) для осіб з інвалідністю здійснюється на загальних підставах, за винятком особливо тяжких захворювань.

Зверніть увагу! Автоматично без звернення людини відбуватиметься перепризначення субсидій на неопалювальний період з травня 2022 року для всіх споживачів, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2021/22 років.

Пенсійний фонд здійснить автоматичний перерахунок та перепризначення субсидій на новий період із урахуванням підвищення тарифів на комунальні послуги, на які надається субсидія.

За матеріалами сайту wiki.legalaid 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь