Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Оголошенний конкурс з відбору психологів

Дата: 02.07.2024 14:23
Кількість переглядів: 32

Фото без опису

З 02 жовтня 2023 року система надання безоплатної правничої допомоги реалізує на території 8-ми регіонів України пілотний проєкт щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні/міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги (далі – пілотний проєкт). Порядок реалізації пілотного проєкту затверджено відповідним наказом Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 07.02.2023 року № 493/5/67/32 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0247-23#Text).

Протягом 2023-2024 років пілотний проєкт довів свою ефективність та важливість для здійснення кримінального провадження з дотриманням принципів дружньої до дитини системи правосуддя.

Так, за період з 02 жовтня 2023 року по 10 червня 2024 року до центрів з надання безоплатної правничої допомоги надійшло 2 767 запитів від дізнавачів, слідчих, прокурорів, слідчих суддів та судів. За цей період психологи, включені до Реєстру психологів, які залучаються до кримінальнихпроваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні/міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги (далі – Реєстр), взяли участь у 3 175 слідчих (розшукових) діях та процесуальних діях.

З 01 вересня 2024 року пілотний проєкт буде поширено на всю територію України, на яку поширюється юрисдикція органів державної влади України.

Планується, що міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги (далі – центри) будуть укладати з психологами, включеними до Реєстру, договори про надання послуг для реалізації цілей проєкту. Оплата послуг психологів наразі здійснюється за рахунок міжнародної технічної допомоги. У подальшому планується, що оплату послуг психологів здійснюватимуть центри.

Враховуючи зазаначене, Координаційним центром з надання правничої допомоги в період з 12 червня по 07 серпня 2024 року оголошено конкурс з відбору психологів, які можуть залучатися до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні/міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги (далі – конкурс з відбору психологів).

Конкурс з відбору психологів оголошено з метою подальшого включення їх до Реєстру психологів, які залучаються до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні/міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги (далі – Реєстр), забезпечення вжиття заходів, необхідних для поширення з 01 вересня 2024 року на всю територію України, на яку поширюється юрисдикція органів державної влади України, дії пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні/міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги, та на виконання наказу Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України, Офісу Генерального прокурора від 07 лютого 2023 року № 493/5/67/32 «Про запровадження та реалізацію пілотного проєкту щодо залучення психологів до кримінальних проваджень за участю малолітніх, неповнолітніх осіб через регіональні/міжрегіональні центри з надання безоплатної правничої допомоги».

Формування Реєстру здійснюється з метою сприяння у захисті прав дитини, забезпечення її найкращих інтересів та недопущення повторної травматизації малолітньої, неповнолітньої особи – учасника кримінального провадження.

Психологи, які пройдуть конкурс будуть включені до Реєстру та зможуть отримувати доручення від міжрегіональних центрів з надання безоплатної правничої допомоги для участі у слідчих (розшукових) діях та процесуальних діях у кримінальному провадженні за участю малолітньої/неповнолітньої особи за відповідними запитами про залучення психолога, здійсненими дізнавачами, слідчими, прокурорами, слідчими суддями, судами.

Оголошення про конкурс з відбору психологів, що розміщено на офіційному вебсайті системи надання безоплатної правничої допомоги за посиланням: https://legalaid.gov.ua/novyny/ogolosheno-konkurs-z-vidborupsyhologiv/ на офіційному сайті Хмельницької обласної військової адміністрації, при змозі поширити серед працівників і установ соціального спрямування, де працюють психологи і будуть зацікавлені взяти участь у конкурсі.

З повагою Директор Сергій БРЕУС


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь