Під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО ІІ міжнародна практична конференція  «ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді: культурна спадщина в період російсько-української війни», присвячена 70-річчю членства України в ЮНЕСКО

Дата: 24.06.2024 13:42

Київська Мала академія наук учнівської молоді

запрошує Вас взяти участь

у ІІ Міжнародній практичній конференції

«ЮНЕСКО у дзеркалі досліджень молоді:

культурна спадщина в період російсько-української війни»,

присвяченій 70-річчю членства України в ЮНЕСКО

(відбудеться 31 жовтня 2024 року, м. Київ в онлайн-форматі)

Конференція має на меті сприяти активному обміну ідеями, висвітленню нових результатів досліджень та формуванню стратегій для фіксації втрат, подальшого збереження та відновлення культурної спадщини в умовах російсько-української війни, а також сформувати повагу до національної культури, прищепити почуття гідності та патріотизму, примножити та систематизувати знання про рідний край та його культуру, розвинути у молоді наукове, критичне мислення, навички дослідницької діяльності.

До участі в конференції запрошуються учні 7–11 класів закладів загальної середньої освіти, вихованці закладів позашкільної освіти, студенти закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та вищої освіти.

Тематичні напрями роботи конференції:

• ЮНЕСКО і Україна: напрями взаємодії в галузі культурної спадщини (аналіз партнерства ЮНЕСКО та України у питаннях фіксації втрат, збереження та відновлення культурних об’єктів; обговорення напрямків та інновацій для ефективного збереження та просування культурної спадщини: фінансування, методики фіксації, технології відновлення);

• втрати нерухомої культурної спадщини: історія та стан зруйнованих пам’ятокослідження історії та обставин знищення культурних об’єктів під час війни; розгляд викликів та стратегій для відновлення та збереження зруйнованих об’єктів);

• музеї в період російсько-української війни: загрози і способи збереження, формати діяльності (аналіз викликів для музеїв у воєнний період; розгляд практик та стратегій збереження та повернення пограбованих культурних цінностей та колекцій).

Робочі мови конференції: українська, англійська.

Формат конференції передбачає участь у секційних засіданнях (регламент доповідей до 7 хвилин).

Для участі в конференції просимо до 10 жовтня 2024 р. надіслати заявку (Додаток 1) та тези (Додаток 2) до збірника на електронну адресу оргкомітету       method_department_kman@ukr.net

За основними напрямами роботи конференції планується видання збірника тез доповідей учасників, передбачено вручення сертифіката учасника Конференції, кращі доповідачі будуть відзначені дипломами, а їх наукові керівники нагороджуватимуться подяками.

Контактні особи: Моїсеєнко Єлизавета Валеріївна, 0677078762;