ПФУ - ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
ТЕРМІНИ РОЗГЛЯДУ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ
Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку листок непрацездатності (частина перша статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування”).
Дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку строку дії та закінчення строку дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей листок непрацездатності (пункт 3 частини другої Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234).
Листок непрацездатності з причиною непрацездатності “Вагітність та пологи” вважається виданим через сім календарних днів з дати відкриття листка непрацездатності.
На восьмий день листок непрацездатності у звʼязку з вагітністю та пологами набуває статусу “готовий до сплати”.
Після цього лікарняний для призначення допомоги по вагітності та пологах розглядається роботодавцем протягом трьох робочих днів.
Довідково
Оплачувана відпустка по вагітності та пологах надається тривалістю 126 календарних днів (70 днів до пологів та 56 після). У разі ускладнення пологів та народження двох і більше дітей відпустка збільшується на 14 календарних днів.
У разі видачі листка непрацездатності на ці 14 календарних днів, лікарняний теж набуває зазначеного статусу через сім днів після дати видачі, зазначеної в листку непрацездатності, а не з дати його формування.
Відповідно, строк призначення допомоги настає з восьмого дня видачі листка непрацездатності.
ЯК ОНЛАЙН ОФОРМИТИ ДОВІДКУ ПРО ДОХОДИ ПЕНСІОНЕРА
Пенсіонерам для підтвердження своїх статків при вирішенні окремих фінансових питань може знадобитися “Довідка про доходи пенсіонера”.
Отримати її можна, зокрема, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.
Для цього потрібно зробити кілька кроків.
Крок 1. На вебпорталі Фонду (https://portal.pfu.gov.ua) у правому верхньому кутку екрану натисніть кнопку “Вхід” та авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Крок 2. В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” оберіть опцію “Запит на отримання електронних документів”.
Крок 3. У вікні, що відкриється, з випадаючого списку оберіть той вид довідки, який вам потрібен: “Довідка про доходи пенсіонера”.
Крок 4. Заповніть усі обов’язкові поля форми, зазначте період, за який потрібно сформувати довідку, надайте дозвіл на передачу та обробку своїх персональних даних та натисніть кнопку “Відправити до ПФУ”.
Крок 5. Після того, як запит на отримання довідки надіслано, на екрані з’явиться відповідне повідомлення.
Крок 6. З результатами опрацювання заяви можна ознайомитися у розділі “Мої звернення” (на панелі зліва).
ЯКІ ДОКУМЕНТИ ПОДАЮТЬСЯ ДОДАТКОВО ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ СУБСИДІЇ, ЯКЩО ЗА АДРЕСОЮ ДОМОГОСПОДАРСТВА ЗАРЕЄСТРОВАНА ПОВНОЛІТНЯ ОСОБА, ЯКА ПРОЖИВАЄ І ПРАЦЮЄ В ІНШОМУ МІСТІ?
Якщо в житловому приміщенні разом з батьками зареєстровано повнолітню працездатну особу, яка не проживає за адресою реєстрації, оскільки працює в іншому місті, житлова субсидія може бути призначена без урахування її доходів в разі надання довідки з місця роботи.
У разі неможливості надати таку довідку, відповідна інформація зазначається у декларації. У такому випадку житлова субсидія призначається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Такий акт складається посадовою особою виконавчого органу сільської, селищної, міської, районної у місті ради та передається до органу Пенсійного фонду України.