Про РРО/ПРРО при оплаті за товар на рахунок у форматі IBAN

Дата: 17.10.2023 12:00

Ізяславська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області нагадує, що обов’язок застосування РРО/ПРРО передбачено нормами Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР.

Документом встановлено загальні правила здійснення розрахункових операцій. Зокрема, у разі проведення розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) застосування РРО/ПРРО є обов’язковим у встановленому Законом № 265 порядку.

Разом з тим, п. 2 ст. 9 Закону №265 встановлено пільгу, відповідно до якої РРО/ПРРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій. якщо продавець надає покупцю для оплати за товар реквізити свого поточного рахунку у форматі IBAN і покупець самостійно здійснює повну попередню оплату з їх використанням. У такому випадку РРО/ПРРО не застосовується, оскільки така операція є різновидом банківської операції, незалежно від обраного покупцем способу оплати.

Ізяславська ДПІ