23 травня - День Героїв. Свято на честь українських вояків — борців за волю України

Дата: 23.05.2023 10:27

Сьогодні, 23 травня, в Україні відзначають День Героїв. Ідея пам’ятної дати зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Потім її продовжили відзначати в українській діаспорі. У 1991 році День Героїв повернувся в Україну. А в 2014 році пам’ятний день стали відзначати масштабніше - поряд з історичними постатями борців за незалежність у XX столітті вшановують сучасних героїв, які захищають Україну від російської агресії.

На сьогодні з 24 лютого 2022 року сотні військових відзначені державними нагородами за відсіч агресорові. Щонайменше 406 осіб отримали “Героя України” за життя та - 307  посмертно.

Також родинам загиблих героїв вручили медалі за любов та жертовність України.

День Героїв - це пам'ять всіх українців, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність України.

Перемога обов‘язково буде за нами.

Слава Україні! Героям Слава!