Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ІНФОРМУЄ!!!

Дата: 10.05.2023 13:37
Кількість переглядів: 82

Фото без опису 

Шановні роботодавці!

 

Державна служба зайнятості пропонує Вам ряд наступних програм для підтримки та розвитку Вашого бізнесу:

 

 1. Програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних (постанова КМУ від  10 лютого 2023р. 124), яка включає:

 1.1. Надання компенсації фактичних витрат роботодавця у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

     Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують осіб, які перебувають у статусі зареєстровано-го безробітного понад один місяць і належать до таких категорій:

 • один з батьків або особа, яка їх замінює і:

- має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

 • виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

- утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);

 • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
 • особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
 • особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до
  статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
 • особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
 • особи, стосовно яких згідно із Законом України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
 • довготривалі безробітні, тобто ті, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців.

Термін працевлаштування: не менше ніж на два роки. Загальна тривалість виплати компенсації роботодавцю становить 12 місяців протягом двох років.

Розмір компенсації: сума фактично сплаченого єдиного внеску,  але не більше двох розмірів мінімального єдиного внеску.

1.2. Надання компенсації у розмірі 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати.

    Дія програми поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць з числа:

 • особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
 • учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19—21 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
 • осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше п’яти років;

Термін працевлаштування: не менше ніж на рік.

Загальна тривалість виплати компенсації становить 6 місяців протягом року.

Розмір компенсації становить 50% фактичних витрат на оплату праці, але не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виплати.

 1.3. Надання компенсації у розмірі 50% мінімальної заробітної плати

     Дія програми  поширюється на роботодавців, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць, з числа:

 • молоді до 25 років, страховий стаж яких становить менше 12 місяців;
 • молоді до 35 років , які працевлаштовуються на перше робоче місце;
 • громадян, які звільнилися зі строкової військової (альтернативної) служби (незалежно від віку) і працевлаштовуються на перше робоче місце.

Загальна тривалість виплат становить 6 місяців протягом року.

Розмір компенсації становить 50% мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виплати.

 

 

 

2. Програма з надання роботодавцям компенсацій на оплату праці за   

працевлаштованих зареєстрованих безробітних із числа  внутрішньо переміщених осіб (постанова КМУ від 08 вересня 2015року №1696).

 

    Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за умови працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб за направленням центру зайнятості на умовах строкових трудових договорів і збереження гарантій зайнятості таких осіб протягом періоду, що перевищує тривалість виплат у 2 рази.

Розмір компенсації: фактичні витрати на оплату праці, але не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.

Компенсація здійснюється за кожен непарний місяць роботи протягом року, але не більше ніж шість календарних місяців.

 

3. Програма з надання роботодавцям компенсацій витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні  (постанова КМУ від 20 березня 2022р. №331).

     Право на отримання такого виду компенсації надається роботодавцю за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту) , гіг – контракту, зокрема за сумісництвом, яким забезпечено працевлаштування такої особи з розміром заробітної плати за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не нижчим розміру мінімальної заробітної плати.

     Компенсація витрат надається у розмірі 6700гривень щомісяця за кожну  працевлаштовану особу, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

      Загальна тривалість надання такої компенсації не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

      Термін дії програми: на період воєнного стану та протягом  30 календарних днів після його скасування або припинення.

 

4. Організація професійного навчання зареєстрованих безробітних

на замовлення роботодавців (постанова КМУ від 24 березня 2023 року №264).

     Державна служба зайнятості має власну мережу сучасних центрів професійно – технічної освіти , які готують фахівців за 95 робітничими професіями та 335 освітніми програмами.

     Після закінчення навчання слухачам видається документ державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації.

    Наразі актуальною є дуальна форма навчання, яка спрямована на організацію 70% навчального процесу на базі підприємств, безпосередньо на робочому місці.

     Для підтримання конкурентоспроможності окремих категорій громадян організовується навчання за ваучерами (постанова КМУ від 20 березня 2013 року № 207), які надаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій та спеціальностей.

 

5.   Надання мікрогрантів на створення або розвиток власної справи.

     Кошти у рамках проєкту Є РОБОТА надаються за умови дотримання Порядку надання мікрогарнтів на створення або розвиток власного бізнесу

(постанова КМУ від 21 червня 2022року №738).

     Сума мікрогрантів за програмою «Власна справа» - від 50 до 250 тис. гривень. Основною вимогою отримання коштів є створення нових робочих місць.

    З 10 квітня 2023 року стартувала нова програма надання грантів для ветеранів. Відтепер учасники та учасниці бойових дій, члени їх сімей, а також особи з інвалідністю внаслідок війни   можуть подати заявку на отримання гранту від держави на старт чи розвиток власної справи                             ( постанова КМУ від 30березня 2023 №286).

   Програма передбачає надання грантів на суми:

 • до 250 тисяч гривень можна отримати на власний бізнес за умови створення щонайменше одного робочого місця;
 • до 500 тисяч гривень може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення щонайменше двох робочих місць. Співфінансування за цією програмою таке: не більше 70%  надає держава, 30% - власні кошти підприємця;
 • до 1 млн. гривень зможе отримати учасник бойових дій, якщо він не менш ніж три роки був зареєстрований як ФОП. Головна умова – створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два – для ветеранів або людей з інвалідністю внаслідок війни. Тут так само кошти надаються на умовах спів фінансування -70% на 30%.

 

      Подати заявку на отримання грантів можна через Портал ДІЯ. До заяви обов’язково додається бізнес – план щодо започаткування нового або розвитку вже діючого бізнесу.

       Рішення щодо надання  грантів приймає Державний центр зайнятості. Після перевірки на відповідність вимогам та погодження бізнес – проєкту грантові кошти перераховуються на окремий рахунок заявника в Ощадбанку.

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь