Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва

Дата: 20.03.2023 12:00

На виконання Указу Президента України від 27.09.2011 № 928 «Про стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва» Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти оголоcило прийом конкурсних пропозицій на здобуття стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2023 рік.

Пропозиції вносяться обласними, Київською міською державною адміністрацією, Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, іншими творчими спілками, громадськими організаціями у сфері культури, закладами культури і закладами освіти сфери культури.

На здобуття стипендії можуть претендувати громадяни України – майстри народного мистецтва, віком від 14 до 35 років.

Документи на здобуття стипендій подаються до 15 травня 2023 року на електронну пошту n.bielousova@arts.org.ua, а саме:

• клопотання про призначення стипендії (лист за підписом керівника закладу культури, або його заступника) у форматі PDF;
  • заявка претендента (заповнена особисто) у форматі PDF, за формою, визначеною Держмистецтв (додається);
  • кольорові фото творчих робіт в кількості 10 шт. (з обов’язковим зазначенням автора, року створення роботи, техніки і матеріалів) у форматі JPG;
  • копія документу, що посвідчує особу у форматі PDF;

• згода на збір та обробку персональних даних (заповнена особисто) у форматі PDF.

Кандидати–самовисуванці до  15   травня  2023  року подають                                                            наступні документи:

• лист–мотивація, в якому викладаються підстави для отримання стипендії у форматі PDF;
  • дві рекомендації від провідних майстрів народного мистецтва, складені в довільній формі у форматі PDF;
  • кольорове фото творчих робіт у кількості 10 шт. (із обов’язковим зазначенням автора, року створення роботи, техніки і матеріалів) у форматі JPG;
  • копія документу, яка посвідчує особу у форматі PDF;
  • копія документу про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган) у форматі PDF;

Якщо немає можливості відповідні документи подати в електронному вигляді, їх необхідно надіслати поштою за адресою: 01001, м. Київ, вул. Б. Грінченка, 1, Держмистецтв.

Претенденти на здобуття стипендій відбираються Комісією з питань призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва, до якої входять незалежні фахівці у сфері декоративно-прикладного мистецтва. Відбір кандидатів проходить за наступними критеріями:

• володіння художніми техніками народного мистецтва;
  • використання у творчості української орнаментики, традиційних технік та технологій народної творчості, художньо-мистецьких прийомів, що спираються на досвід багатьох поколінь майстрів традиційного народного мистецтва;
  • використання   у   творчості   традиційного  народного                         інструментарію, природних матеріалів та вітчизняної сировини;
  • участь   у   всеукраїнських  виставках  народного  мистецтва,             художніх симпозіумах, етномистецьких святах тощо;
  • участь у заходах з відродження, розвитку та популяризації традиційного народного мистецтва.

Подання, внесені без дотримання вищезазначених вимог, а також після закінчення строку внесення, не підлягають розгляду членами Комісії з питань призначення стипендій Президента України для молодих майстрів народного мистецтва.Телефон для довідок: (044) 202 13 90, відповідальна особа – Бєлоусова Ніна Леонідівна.

Прошу в найкоротший термін поширити зазначену інформацію в регіоні, зокрема серед внутрішньо переміщених осіб, з метою своєчасного відбору кандидатів та внесення відповідних пропозицій у встановленому порядку.

Заява Резидента