ДО УВАГИ СТРАХУВАЛЬНИКІВ ТА ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я!

Дата: 11.01.2023 14:13

З 01 січня 2023 року до Пенсійного фонду України передано функції Фонду соціального страхування України, зокрема щодо здійснення профілактики та розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.

Заклади охорони здоров’я відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (зі змінами) зобов’язані повідомити головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм):

невідкладно за телефонами 0 (382) 75 25 04, 0 (382) 75 25 24 або електронною поштою post@km.pfu.gov.ua;

та протягом доби на паперовому носії до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Роботодавець, відповідно до вимог Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 квітня 2019 року № 337 (зі змінами) у разі настання нещасного випадку та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві, зобов’язаний повідомити головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області:

протягом двох годин за телефонами 0 (382) 75 25 04, 0 (382) 75 25 24 або електронною поштою post@km.pfu.gov.ua;

не пізніше наступного робочого дня на паперовому носії до будь-якого сервісного центру головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Довідково: з 01 січня 2023 року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року № 2620-IX «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», яким визначено, що уповноваженим органом управління в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку є Пенсійний фонд України.