На Хмельниччині констатують початок осінньої хвилі захворювання COVID-19

Дата: 07.09.2022 22:56

Сьогодні відбувся прес-брифінг генерального директора ДУ “Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, головного державного санітарного лікаря Хмельницької області Миколи Габрикевича. Посадовець повідомив, що на Хмельниччині, як і загалом по країні, збільшується кількість хворих на COVID-19. Мова йде про початок осінньої хвилі захворювання.

Уже третій рік поспіль саме у вересні фіксуємо підвищення рівня захворюваності на COVID-19. За період з 29 серпня до 4 вересня в Україні зафіксовано 16 155 випадків COVID-19. Ця цифра на понад 4,5 тис. вища, аніж попереднього тижня. До закладів охорони здоров’я України на за період з 29 серпня до 4 вересня були госпіталізовані 3868 громадян, з них 2024 дитини.

У Хмельницькій області за попередній тиждень зареєстровано 1323 випадки COVID-19, що майже на 51 % більше, ніж з 22 до 29 серпня. За період з 29 серпня до 4 вересня з підтвердженим COVID-19 та з підозрою до закладів охорони здоров`я Хмельницької області були госпіталізовані 198 громадян. Всього на території краю в стані готовності перебуває 25 закладів охорони здоров’я на 2947 ліжок, передбачених для лікування хворих на COVID-19.

У червні в нашій області на COVID-19 захворіли 194 людини (з них 16 дітей), в липні — 508 (з них 67 дітей), у серпні — 3456 людей (з них 422 дитини).

Мають місце випадки захворювання і серед вакцинованих. З 1323 осіб, котрі захворіли минулого тижня, 34,3 % – вакциновані. Проте, перебіг захворювання у таких людей, переважно, легкий.

Щотижня в державі зростає кількість тестувань — на 10-15% і становить 78 700 на тиждень. У переважній більшості використовуються швидкі тести на рівні первинної ланки медичної допомоги.

COVID-19 не зник, тому при появі симптомів ГРВІ важливо тестуватися. Вчасно зроблений тест на COVID-19 допоможе стримати поширення захворювання, захистити Ваших близьких і людей з груп ризику та зменшити навантаження на систему охорони здоров?я.

За минулий тиждень на Хмельниччині здійснили близько 8 тис. тестувань. Але ще є час подбати про захист від COVID-19. Саме вакцинація захищає від важкого перебігу захворювання, ускладнень та летальних наслідків.

Станом на 2 вересня 2022 року в Хмельницькій області від COVID-19 виконано 1 011 762 щеплень. Два щеплення отримали 463 673 особи, бустерну дозу — 62 250 громадян. Більш охоче на щеплення йдуть жінки — 55 %.

Загалом, вакцинацією проти COVID-19 охоплено майже 43 % населення області. Найбільше щеплень отримують особи у вікових групах 18-19 років — 64,9%, 40-49 років – 56,7%, 50-59 років – 54,8%. Вакцинують подоляни і дітей. Так, у віці від 12 до 15 років щеплення проти COVID-19 отримали 630 дітей, у віці 16-17 років — 2200.

З початку введення воєнного стану темпи вакцинації знизились, в області щеплено 77 252 особи, 63 % із них отримали бустерну дозу.

Вакцини CORONAVAK в нашій області достатньо. Тому люди, віком 60+, котрі бажають вакцинуватися або зробити бустерну дозу, мають змогу це зробити.

З міркувань безпеки під час воєнного стану в Хмельницькій області центри вакцинації тимчасово не працюють. 93 пункти щеплень діють у закладах з надання первинної медико-санітарної допомоги області. Щоб зробити щеплення необхідно спершу звернутися до свого сімейного лікаря або до будь-якої найближчої амбулаторії.

Державна установа "Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України"