Як з липня зміниться розмір пенсій

Дата: 08.07.2022 09:06

До кінця 2022 року пенсії перерахують тричі. З 1 липня в Україні згідно з законом про бюджет підвищується розмір прожиткового мінімуму. Від цього показника залежать соціальні виплати, у тому числі і пенсії.

Види виплат, які зростають з 1 липня 2022 року у зв’язку зі зміною прожиткового мінімуму

• Мінімальна пенсія за віком непрацюючим пенсіонерам
  • Мінімальна пенсія шахтарям
  • Мінімальна пенсія сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника
  • Мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій
  • Підвищення ветеранам війни та членам сімей загиблих/померлих ветеранів війни
  • Підвищення жертвам нацистських переслідувань з числа осіб з інвалідністю та членам сімей померлих жертв нацистських переслідувань
  • Пенсія за особливі і заслуги перед Україною
  • Максимальний розмір пенсії
  • Надбавка донорам

За даними прес-служби:

• Мінімальний розмір пенсії за віком зросте на 93 гривні з 1934 до 2027 гривень.
  • Мінімальна пенсій шахтарів зросте на 279 гривень до 6081 гривень.
  • Мінімальна пенсія сім’ям військовослужбовців у разі втрати годувальника зросте на 186 гривень до 4084 гривень.
  • Максимальна пенсія збільшиться на 930 гривень до 20 270 гривень.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Нагадаємо, пенсії до кінця 2022 року перерахують тричі. Підстави для перерахунку призначених пенсій визначено законодавством України. У 2022 році зміна розміру виплат запланована на 1 липня, 1 жовтня та 1 грудня. Зазначені перерахунки буде здійснено за матеріалами пенсійної справи, без звернення пенсіонера до органів Пенсійного фонду України.