Військовозобов'язані та резервісти відтепер не можуть вільно пересуватись між областями

Дата: 05.07.2022 16:03

Особи призовного віку, військовозобов’язані та резервісти можуть виїжджати за межі місця проживання лише з дозволу військкомату. Про це у своєму роз'ясненні повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України.

Шановні співгромадяни! Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії суб?єкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у зв?язку зі службовою чи особистою необхідністю.

У Генштабі закликали з розумінням ставитися до таких регуляторних заходів в умовах воєнного стану і ведення війни.

Учора Запорізька обласна військова адміністрація повідомила, які військовозобов'язані мають право отримати дозвіл для виїзду за межі місць перебування. Документ на виїзд можуть отримати лише певні категорії громадян.

Дозволи видаються таким категоріям:

• призовникам, які мають право на відстрочку від призову;
  • особам призовного віку за наявності поважних причин (хвороба чи смерть рідних);
  • військовозобов'язаним та резервістам, які не підлягають призову;
  • військовозобов'язаним та резервістам, які були заброньовані на період мобілізації;
  • в окремих випадках за рішенням керівника центру комплектування.

Дозвіл не потрібно отримувати:

• знятим з обліку;
  • особам, які відбувають у відрядження та військовозобов'язаним, заброньованим на період мобілізації та на воєнний час;
  • призовникам, військовозобов'язаним та резервістам, знятим з обліку для переміщення в іншу місцевість.