Пам’ятка населенню!

Дата: 10.06.2022 15:15

Пам’ятка населенню

Увага!  Отруйні  рослини!

Отруйні рослини, що містять серцеві глікозиди, викликають ураження серцево-судинної системи й одночасно діють на шлунково-кишковий тракт і центральну нервову систему.

До них належать: конвалія травнева, наперстянка пурпурова, вовче лико.

Легке отруєння проявляється нудотою, блювотою, проносом, сильним головним болем і болем у шлунку.

У важких випадках порушуються ритм і частота серцевих скорочень. Іноді уражається і нервова система. Про це свідчать збудження, розлад зору, судоми, втрата свідомості. Може наступити смерть від зупинки серця.

Сік вовчого лика, що потрапив на шкіру, може викликати біль, почервоніння, набряки і навіть міхури та виразки. При попаданні ягід або соку у шлунок, ознаки отруєння будуть такими: печія в роті і глотці, утруднення ковтання, слинотеча, біль у шлунку, пронос, блювота. У сечі з'явиться кров.

Перша медична допомога при отруєнні небезпечною рослиною:

• з'ясуйте, що відбулося і коли;

• викличте "швидку допомогу";

• допоможіть організму звільнитися від отрути. Викличте блювоту. Промивання повторити два-три рази;

• після промивання шлунку дайте випити ентеросорбенти – препарати, що зв'язують отруту в шлунково-кишковому тракті та виводять її з випорожненнями (смекта, ентеросгель). Вони значно полегшать стан. Активоване вугілля в цій ситуації малоефективне. Зменшують всмоктування отрути обгортаючі слизові речовини: відвар із лляного насіння, рослинна олія, кисіль, збиті яєчні білки (1–3 штуки). Можна дати потерпілому чорні сухарі;

• через 15–20 хвилин бажано знову викликати блювоту і дати знову препарати;

• корисно зробити очисну клізму.

Увага! При розвитку судом важливо не допустити порушення дихання за рахунок спазму м'язів, тому в рот постраждалого варто вставити ложку, обгорнену бинтом або чистою, попрасованою тканиною. При відсутності ознак життя необхідно починати робити непрямий масаж серця і штучне дихання.

Кожному необхідно самим знати отруйні рослини, особливо ті, які ростуть у вашій місцевості, на ділянці біля дому або неподалік.

Навчально – методичний центр

цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

Хмельницької області