Уряд змінив перелік тимчасово окупованих територій для виплати допомоги переселенцям

Дата: 27.04.2022 07:42

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій затвердило Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) станом на 25 квітня.
Відповідний наказ міністерства №75 від 25 квітня розроблено на виконання вимог постанови Кабміну, яка встановлює процедуру виплати допомоги від держави на проживання внутрішньо переміщеним особам, повідомляє пресслужба Мінреінтеграції.

Допомога надається у таких розмірах:
- для осіб з інвалідністю та дітей – 3 000 гривень;
- для інших – 2 000 гривень.
Затверджений перелік територіальних громад можна переглянути тут (https://www.minre.gov.ua/.../files/field/docs/perelik.pdf).

Заяву на допомогу на проживання можна подати дистанційно через застосунок "Дія" (в розділі "послуги").

Особисто заяву на отримання допомоги можна подати наступним способом:

- особисто подати заяву на взяття на облік у статусі ВПО до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу;
- отримати довідку щодо взяття на облік як ВПО;
- особисто подати заяву на отримання допомоги до органів соціального захисту, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів затвердив три державні програми для підтримки вимушених переселенців в Україні, які передбачають щомісячні виплати, допомогу при працевлаштуванні та часткову компенсацію вартості комунальних послуг.

Перша з них передбачає виплату допомоги у розмірі 2000 або 3000 гривень на місяць внутрішньо переміщеним особам, друга передбачає компенсації для роботодавців при працевлатуванні таких осіб, а третя – компенсації місцевим жителям видатків на сплату комуналки, якщо вони надали житло переселенцям.

Також уряд запустив гарячу лінію, де можна дізнатись про виплати для внутрішньо переміщених осіб, допомогу по безробіттю та іншу соціальну підтримку: 0 800 33 18 34.

Джерело: https://biz.censor.net/n3336988