У лісах скасували певні обмеження «сезону тиші»

Дата: 01.04.2022 19:22

Під час дії воєнного стану скасовуються певні обмеження «сезону тиші». Про це повідомило Державне агентство лісових ресурсів України.
Із метою забезпечення обороноздатності держави під час воєнного стану, пришвидшення відновлення інфраструктури і економіки України, повернення до нормальної життєдіяльності громадян після закінчення війни, Верховною Радою України прийнято закон № 7144 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності у сфері довкілля та щодо цивільного захисту на період дії воєнного стану».

Скасовуються обмеження щодо:
- виконання робіт у, так званий, «сезон тиші», які є джерелом підвищеного шуму та неспокою;
- здійснення всіх видів рубок лісових ділянок, що належать до відтворювальних ділянок відповідно до упорядкування мисливських угідь, високогірних лісів, приполонинних лісів, лісів у ярах, балках і річкових долинах, лісових ділянок на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, берегозахисних ділянок, лісових ділянок навколо витоків річок, уздовж межі з безлісною місцевістю, лісів у мокрих та сирих типах лісорослинних умов, у межах територій природно-заповідного фонду;
- меліоративного вилову біоресурсів, здійснення науково-дослідного, науково-конструкторського, науково-промислового лову із залученням технічної бази промислових рибальських підприємств, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.
Традиційно «сезон тиші» запроваджується з 1 квітня до 15 червня.

Разом з тим, нагадуємо, на час дії правового режиму воєнного стану заборонено у Хмельницькій області відвідування населенням лісів і в’їзд до них (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та іншої техніки, за винятком службових осіб, з використанням чи без використання транспортних засобів та іншої техніки, Збройними Силами України, Державною прикордонною службою України, Державною спеціальною службою транспорту, Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, постійних лісокористувачів під час виконання цими особами службових повноважень.