В Україні водіям заборонили використовувати відеореєстратори

Дата: 21.03.2022 09:08

Як повідомили в Управлінні зв'язків з громадськістю Зброєних Сил України, українським водіям машин та мотоциклів тепер не можна користуватися відеореєстраторами.

Заборона стосується фото та відеозйомки:

Доріг загального користування;
Об'єктів загального призначення;
Об'єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень;
Розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.
Керівник Управління зв'язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник у коментарі УП повідомив:

"Зміст даного застереження дуже важливий для усіх регіонів, а передусім тих, де йдуть бойові дії. Це рішення військового командування доведено до представників військових адміністрацій, вони мають наголошувати на цьому для громадськості".

Командування Збройних сил України також звернулося до медіаспільноти з проханням максимально обмежити висвітлення персональних даних, світлин, що містять обличчя офіцерського складу (командирів підрозділів), геолокаційної, візуальної, адресної прив’язки до місць виконання ними завдань.

В тому числі йшлося про те, що потрібно виключити фото- та відеофіксацію, унеможливити поширення у медіа точної територіальної прив’язки бомбосховищ (місць укриття цивільного населення), з метою ускладнення отримання противником поточної інформації з відкритих джерел для нанесення ракетно-бомбових ударів по цивільній інфраструктурі.