ЦПД при РНБО України повідомляє: поширюється фейк про швидке усиновлення дітей-сиріт

Дата: 17.03.2022 11:15

У соцмережах поширюється фото та відео врятованих сиріт. Ці матеріали супроводжуються закликом "швидко всиновити" та про готовність влади України передавати дітей-сиріт у "добрі руки".

Застерігаємо: це - фейк! Він розрахований зробити з тих, хто готовий взяти дитину, у кращому разі - жертву шахраїв, у гіршому – порушниками українського законодавства. Адже торгівля, передання або одержання дитини підпадають під дію ст.146 Кримінального кодексу України і караються позбавленням волі на строк від 5 до 12 років!

Україна не "роздає" дітей-сиріт!

Якщо буде потрібна будь-яка допомога, про це повідомлять офіційно.

Зараз в Україні діє спрощена процедура, але НЕ усиновлення, а опіки чи взяття під патронат.

Процедури усиновлення, опіки або патронатного виховання є тривалими. Найпростішою є процедура патронату, але і вона вимагає щонайменше 7 документів і проходження спецнавчання.