Про безпечне святкування Водохреща

Дата: 14.01.2022 20:17

19 січня – одне з найбільших християнських свят – Хрещення Господнє або Богоявлення. У народі це свято відоме як Водохреща. Водохресна вода вважається цілющою і благодатною, тому цього дня традиційно проводяться обряди, пов’язані з водою. Люди освячують воду у церквах та занурюються в крижану ополонку на зимових водоймах.

Проте, святкуючи, варто пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення. Щоб уникнути виникнення небезпечних подій і трагічних наслідків нагадуємо правила безпечної поведінки:
– не можна занурюватися у воду в необладнаних для цього місцях;
– купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
– забороняється заходити у воду у нетверезому стані;
– не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
– купання треба проводити швидко. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
– купання дітей та перебування їх поблизу водойми повинно відбуватися лише під наглядом батьків чи інших дорослих;
– перед купанням обов’язково треба розігріти тіло, зробивши розминку;
– після занурення потрібно розтертися махровим рушником і одягти сухий одяг;
– для запобігання переохолодження необхідно випити гарячий чай.
   Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини.
   Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.
   При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.
   У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.
 Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках – ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині негайно необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодження постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження – розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ НА ЛЬОДУ!!!
   Перед тим як стати на лід – подивіться уважно, чи немає підозрілих місць:
- тонкий або крихкий лід може бути поблизу кущів, очерету, у місцях, де водорості вмерзли в лід;
- оминайте ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, – під снігом лід завжди тонший;
- особливо обережно спускайтеся з берега: лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
   Не перевіряйте міцність льоду ударом ноги – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!
   Для однієї людини безпечним вважається лід товщиною не менше 7 сантиметрів.
   Катайтеся на ковзанах лише у перевірених місцях.
   Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Інформація та фото з відкритих джерел мережі Інтернет.