Як роботодавцю отримати дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства?

Дата: 29.12.2021 15:02

29 грудня 2021 року                                                                                                                                     Пресреліз

Як  роботодавцю отримати дозвіл на застосування праці  іноземців та осіб без громадянства?

В Україні роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на підставі дозволу, що видається регіональною службою зайнятості.
Якщо роботодавець планує взяти на роботу громадянина іншої держави, то з  2022 року є можливість подати заяву та документи, у паперовій формі, не тільки через регіональний центр зайнятості, а також через базовий центр зайнятості чи філію.
Перелік документів за посиланням  https://cutt.ly/SUbdh9p.
Важливо щодо продовження строку дії дозволу! Заяву та додані до неї документи у паперовій формі подаються роботодавцем не пізніш як за 20 календарних днів до закінчення строку дії дозволу через обласний або базовий центр зайнятості/філію Хмельницького ОЦЗ.
До відома: за підсумками 2021 року роботодавці Хмельницької області використовують працю 79 іноземних громадян з Туреччини, Франції, Польщі та інших держав на підставі дозволів, виданих Хмельницьким обласним центром зайнятості.
За видами економічної діяльності найбільше представників інших країн працює в торгівлі - 34 осіб, переробній промисловості – 26, сільському господарстві – 10.
Більш детальна інформація щодо отримання роботодавцем дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства тут.
Слід зазначити, що застосування праці іноземців має багато «плюсів», а саме:
•    залучення інвестицій;
•    створення нових робочих місць;
•    легалізація праці;
•    сплата податків;
•    впровадження управлінського досвіду іноземних країн тощо.

Відділ інформаційної роботи
Хмельницький обласний центр зайнятості