Застосування підприємцями РРО/ ПРРО у 2022 році є обов’язком!
Застосування підприємцями РРО/ ПРРО
у 2022 році є обов’язком!
З 01.01.2022 р. майже всі ФОП, які здійснюють розрахункові операції, будуть зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО незалежно від видів діяльності та обсягу доходів.
Виключення встановлено лише для ФОП 1 групи. Вони не застосовують РРО/ПРРО. Проте і вони при перевищенні граничного обсягу доходу у 1320000 грн зобов’язані застосовувати РРО та/або ПРРО, і це слід розпочати з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжити в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку. Це передбачено п. 61 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Отже, підсумуємо, які підприємці зобов’язані застосувати РРО/ПРРО у 2022 році (для зручності – зображення нижче)
Облік товарних запасів для ФОП, у тому числі платників єдиного податку
Одночасно звертаємо увагу необхідність дотримання Порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб – підприємців, у тому числі платників єдиного податку, затверджений Наказом Міністерства фінансів України №496 від 03.09.2021, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.2021 за №1411/37033 (далі – Наказ № 496), яким, зокрема, визначено і форму ведення такого обліку. Зазначений Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб - підприємців, у тому числі платників єдиного податку (далі - ФОП), які відповідно до Закону № 265 зобов'язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку, та осіб, які фактично здійснюють продаж товарів (надання послуг) та/або розрахункові операції в місці продажу (господарському об'єкті) такого ФОП.
Хто ж підпадає під дію Наказу № 496? Згідно п.12 ст.3 Закону № 265 «суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), які
відображені в такому обліку. Такі вимоги не поширюються на ФОП – єдинщиків (крім єдинщиків - платників ПДВ).
АЛЕ!
Ті платники єдиного податку, які -
? здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
? реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послугу сфері охорони здоров’я;
? реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння
органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння,
такий облік вести ЗОБОВ’ЯЗАНІ!
Принагідно повідомляємо, що в дію Наказ № 496 вступив з 26.11.2021 року.
Ізяславська державна податкова інспекція