«16 днів проти насильства»: які заходи відбуваються в Плужненській громаді

Дата: 15.11.2021 10:12

З 25 листопада до 10 грудня у Плужненській громаді проходить щорічна акція «16 днів проти насильства». Тематичні заходи пройдуть в межах кампанії. План заходів, що проходитимуть у громаді затверджено рішенням виконавчого комітету Плужненської сільської ради від 25.11.2021 № 114.

Основні теми, що будуть розглянуті:

- привернення уваги громадськості до актуальних для суспільства проблем подолання насильства в сім’ї;
- протидія торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок та чоловіків;
- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім’ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
- формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.
У цей період працівниками відділу "Служба у справах дітей" Плужненської  сільської ради буде проведено низку заходів. Зокрема, роз’яснювальну роботу в закладах освіти громади задля запобігання розповсюдженню випадків насильства у будь-якому з його проявів.

Також планується розповсюдження тематичної поліграфічної продукції.

Якщо ви опинилися в складній ситуації, звертайтеся по допомогу до фахівців Плужненської сільської ради:

відділ "Служба у справах дітей" – +380680451790
КЗ "Центр надання соціальних послуг" – +380680294859
Також контакти та адреси найближчого до Вас центру Безоплатної Правової Допомоги (БПД) можна отримати за номером гарячої лінії 0800 213 103.

Пам’ятайте, що є ті, хто може вам допомогти. Втім розпочати боротьбу маєте ви самі.

Нагадаємо, 16 днів акції «проти насильства» охоплюють такі важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня – Міжнародний день волонтера;
6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі;
9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Довідково: «16 днів проти насильства» – це щорічна міжнародна кампанія, яка починається від 25 листопада, у Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо до жінок та продовжується до 10 грудня, Дня прав людини.

Кампанія була заснована активістами у першому Інституті глобального лідерства жінок у 1991 році та продовжує щорічно координуватися Центром глобального лідерства жінок.

Вона використовується у якості організаційної стратегії окремими обличчями та організаціями у всьому світі для заклику до запобігання та викорінення насилля щодо жінок і дівчат.

На підтримку цієї ініціативи громадянського суспільства під керівництвом Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріша, кампанія Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй «СПІЛЬНО покінчимо з насильством щодо жінок до 2030 року» (UNiTE) закликає до глобальних дій, спрямованих на підвищення обізнаності, активізації зусиль у галузі інформаційно-просвітницької роботи, обміну знаннями та інноваціями.