«Затвердження Класифікації обмежень у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території»

Дата: 20.09.2021 17:03

•    2 червня 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №654
«Про затвердження Класифікації обмежень у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території», яка набула чинності 24 липня цього року.

Цей документ має забезпечити реалізацію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель», який набув чинності 24 липня. Після цього моменту територіальні громади отримали правові підстави розробляти нові комплексні плани розвитку територій територіальних громад.
       Раніше затверджена містобудівна і землевпорядна документація та встановлені ними обмеження зберігатимуть чинність до початку застосування рішення відповідного органу місцевого самоврядування про затвердження нового комплексного плану просторового розвитку території тергромади, генерального плану населеного пункту, детального плану території.
       Постановою затверджено таку класифікацію обмежень:
       Клас 1. Обмеження у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території щодо:
•    території в червоних лініях;
•    території в зелених лініях;
•    території в блакитних лініях;
•    території в жовтих лініях;
•    території в лініях регулювання забудови.
       Клас 2. Обмеження у використанні земель, що можуть встановлюватися комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади, генеральним планом населеного пункту, детальним планом території відповідно до нормативних розмірів, визначених законами, підзаконними актами, державними будівельними нормами та санітарними правилами щодо:
•    охоронної зони навколо (уздовж) об’єкта транспорту;
•    охоронної зони навколо (уздовж) об’єкта зв’язку;
•    охоронної зони навколо (уздовж) об’єкта енергетичної системи;
•    санітарно-захисної зони навколо об’єкта;
•    санітарної відстані (розриву) від об’єкта;
•    санітарно-захисної смуги об’єкта водопостачання;
•    першого поясу зони санітарної охорони джерел та об’єктів централізованого питного водопостачання (суворого режиму);
•    водоохоронної зони;
•    прибережної захисної смуги вздовж річок, навколо водойм та на островах;
•    прибережної захисної смуги вздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах;
•    берегової смуги водних шляхів;
•    пляжної зони;
•    території, до складу якої входять земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів, щодо яких відповідно до закону може здійснюватися примусове відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності.