Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Плужненська громада вступила до Асоціації міст України

Дата: 09.09.2021 08:44
Кількість переглядів: 783

Фото без опису

Плужненська громада вступила до Асоціації міст України

До Асоціації міст України вступило ще 9 членів. Тепер до АМУ входить 951 громада. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час засідання Правління АМУ, яке сьогодні відбулося у Києві.
“До нас надійшло 9 рішень місцевих рад про вступ до Асоціації. На сьогодні кількість членів Асоціації міст України збільшилася до 951. Чим більше нас буде, чим більше громад об’єднають свої зусилля, тим потужніші можливості місцевого самоврядування, аби відстоювати інстереси громад”, – сказав Віталій Кличко.
У Хмельницькій області до членів регіонального відділення АМУ долучилося 2 громади серед яких і наша.
Довідково: Хмельницьке регіональне відділення Асоціації міст України - це неурядова організація, що є представництвом Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація міст України”, котра зареєстрована у нашій області у 2000 році.
Станом на сьогодні членами Хмельницького РВ АМУ є 44 громади області.
Головою Хмельницького РВ АМУ є міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.
При регіональному відділенні працюють експерти-консультанти: з бюджетних питань Юрій Гриневич, з комунікацій Ольга Поліщук. Виконавча дирекція та консультанти надають фахову допомогу муніципалітетам щодо розвитку місцевого самоврядування та вирішення проблем локальних громад, а також працює над моніторингом актуальної ситуації в ОМС і забезпеченням двосторонньої комунікації між місцевим та центральним рівнями влади.
Асоціація міст України - це Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування. У 2020 році АМУ виповнилося 28 років.
АМУ була створена в 1992 році за ініціативи міських голів 35 українських міст.
Нині АМУ має статус Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування і об'єднує та представляє інтереси понад 900 своїх членів (в яких проживає понад 85% населення України).
Регіональні відділення діють у всіх областях України. На клопотання АМУ Указом Президента України 7 грудня встановлено День місцевого самоврядування.
Першим Президентом АМУ був Валерій Пустовойтенко. За роки діяльності в АМУ було дев’ять президентів. Сьогодні Головою Асоціації є Віталій Кличко, Київський міський голова.
У структурі АМУ працюють 15 фахових секцій, зокрема освіти, охорони здоров’я, ЖКГ, соціального захисту, земельних ресурсів, фінансистів, тощо.
За роки продуктивної роботи Асоціація зросла у найавторитетнішу в Україні недержавну організацію, що представляє позицію та захищає права місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях.
Представники АМУ на постійній основі беруть участь у засіданнях Уряду та Урядових комітетів із правом дорадчого голосу у питаннях, що стосуються місцевого самоврядування.

АСОЦІАЦІЯ МІСТ УКРАЇНИ:
• представляє та відстоює інтереси місцевого самоврядування в політичному діалозі з Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади;
• бере участь у формуванні законодавчої бази місцевого самоврядування;
• здійснює аналітичну, моніторингову дослідницьку діяльність, організовує професійне та громадське обговорення проектів законодавчих актів з питань місцевого і регіонального розвитку;
• проводить практичне навчання для працівників органів місцевого самоврядування;
• надає консультативну та правову допомогу своїм членам;
• поширює інформацію про проблеми місцевого самоврядування, шляхи їх вирішення, популяризує реформу місцевого самоврядування;
• сприяє обміну досвідом та кращими практиками муніципального управління та розвитку;
• збирає та узагальнює муніципальну статистику, з 2012 року діє Автоматизована система муніципальної статистики;
• проводить соціологічні дослідження з актуальних питань діяльності місцевого самоврядування;
• сприяє місцевому економічному розвитку, підвищенню інвестиційної привабливості міст та розвитку державно-приватного партнерства;
• сприяє налагодженню побратимських відносин між українськими містами та європейськими партнерами;
• співпрацює з міжнародними організаціями та проектами, які діють у сфері зміцнення місцевої демократії та сприяння розвитку місцевого самоврядування;
• є членом Ради Європейських Муніципалітетів та Регіонів (CEMR).

Асоціація міст України є активним учасником розробки та реалізації реформи місцевого самоврядування. Представники АМУ залучені до розробки законодавчого підґрунтя проведення децентралізації фінансів та владних повноважень, секторальних реформ. Асоціація надає консультативну та методичну підтримку практичної реалізації законодавства про добровільне об’єднання територіальних громад. В АМУ сьогодні діє Центр впровадження децентралізаційної реформи, а в кожному регіональному відділенні - група консультантів, які надають підтримку громадами у процесі об’єднання, становлення, роботи органів місцевого самоврядування, формування бюджетів, розробки стратегії розвитку та
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь