З якого періоду власники будівель промисловості можуть уточнити зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та в які терміни необхідно подати декларації (звітну, уточнюючу)

Дата: 21.07.2021 15:03

З якого періоду власники будівель промисловості можуть
уточнити зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від
земельної ділянки, та в які терміни необхідно подати декларації
(звітну, уточнюючу)

Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни, зокрема, до ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) щодо оподаткування нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки, які набрали чинності 23 травня 2020 року. Так, відповідно до п.п. «є» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 ПКУ не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі промисловості, віднесені до групи «Будівлі промислові та склади» (код 125) Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, що використовуються за призначенням у господарській діяльності суб’єктів господарювання, основна діяльність яких класифікується у секціях B – F КВЕД ДК 009:2010, та не здаються їх власниками в оренду, лізинг, позичку.
Згідно з п.п. 266.7.5 п. 266.7 ст. 266 ПКУ платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування податкову декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості та/або нежитлової нерухомості Декларація юридичною особою подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.  Форма Декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від
10.04.2015 № 408 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.11.2018 № 897), передбачає подання Декларації, зокрема з типом «Звітна» або «Уточнююча».
Таким чином, власникам будівель промисловості необхідно протягом 30 календарних днів з дня набрання чинності Законом № 466 подати Декларації з
типом «Уточнююча» або «Звітна» (у разі, якщо на граничну дату подання Декларації не виникало об’єктів оподаткування), в яких відобразити відповідні зміни податкового зобов’язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за періоди починаючи з 23 травня 2020 року. Детальніше, на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДПС України, категорія питання 106.07. Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» Ізяславська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області