A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

Вогнеборці закликають громадян не провокувати пожежі в природних екосистемах!

Дата: 09.07.2021 11:51
Кількість переглядів: 411

За прогнозом УкрГідрометцентру, найближчими днями в Україні буде спекотна погода, температура повітря становитиме +29-33о C. Це сприятиме масовому відпочинку на природі, особливо у вихідні дні, що підвищує ризик виникнення загорянь у лісах та  на відкритих територіях.
Щодня вогнеборці мають справу із десятками, якщо не сотнями пожеж у природних екосистемах. В більшості випадків причиною масштабних загорянь стає елементарна людська недбалість, коли залишене без нагляду багаття або кинутий на узбіччя дороги недопалок становлять загрозу навколишньому середовищу. Складність у процесі ліквідації таких пожеж полягає у тому, що вогонь по сухій траві та хвойній підстилці під дією вітру, розповсюджується із неймовірною швидкістю. Окрім цього, зазвичай, поряд із осередком горіння відсутні джерела водопостачання.
Так, лише впродовж минулої доби в Україні виникло 43 пожежі у лісах та на відкритих територіях. Загалом, з початку року, зафіксовано 11 тис. 312 пожеж в природних екосистемах країни. Тож, аби запобігти виникненню масштабних загорянь рятувальники постійно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з населенням.
Так, 8 липня, співробітники Сєвєродонецького районного управління ГУ ДСНС України у Луганській області разом з представниками лісомисливського господарства та поліції провели рейд лісовими масивами в районі смт Борівське, озер Туба та Занівське та поспілкувалися з місцевими мешканцями. Учасники рейду нагадали громадянам про небезпеку лісових пожеж та заборону відвідування хвойних лісів з метою відпочинку в пожежонебезпечний період. Разом із тим рятувальники роз’яснили порядок дій у випадку виникнення загоряння. Усім своїм співрозмовникам надзвичайники роздали тематичні інформаційні пам`ятки.
Днем раніше, 7 липня, у Волинській області співробітники ДСНС провели відпрацювання житлового сектора для запобігання пожежам у побуті та на відкритих територіях. Профілактичні заходи відбулися у селах Млинове та Доманове Ратнівської територіальної громади. Рятувальники особливу увагу звернули на дотримання правил пожежної безпеки у літній період, під час відпочинку у рекреаційних зонах та екосистемах. Нагадали населенню про заборону заїзду на територію лісового фонду при високому рівні пожежонебезпеки. Закликали бути максимально обережними під час перебування у лісах.
У Запорізькій області фахівці ДСНС провели інформаційно-роз’яснювальну серед мешканців міст Запоріжжя та Мелітополь 6 липня. Зокрема, рятувальники нагадали мешканцям та гостям міст, що в лісі та відкритих територіях не можна кидати непогашені недопалки або сірники, випалювати траву чи сміття. Адже це може бути причиною масштабної пожежі.
А на Кіровоградщині рятувальники разом з працівниками управління лісового та мисливського господарства, а також поліцейськими здійснили профілактичні відпрацювання території гаю Салганні піски у Кропивницькому та території лісових масивів, лісопарків, лісопосадок Кіровоградщини, де, як правило, збирається багато людей.  
Загалом, протипожежні відпрацювання цього тижня також відбулися практично у всіх областях країни.
Профілактична робота з населенням буде проводитися і надалі для того, щоб вберегти територію країни та життя наших співвітчизників від руйнівної вогняної стихії.
Шановні громадяни! Служба порятунку закликає громадян дотримуватися правил перебування у природних екосистемах:

 - не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях;
 - не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці;
 - категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки;
 - розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі.

Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, знищення лісів, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин. 
Якщо ви помітили займання на відкритих територіях — сповістіть про це Службу порятунку за номером 101.

За матеріалами ДСНС України

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь