A A A K K K
для людей із порушенням зору
Плужненська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

"КАРАНТИННІ" ВИПЛАТИ БІЗНЕСУ ТА ЗАСТРАХОВАНИМ ОСОБАМ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ

Дата: 27.04.2021 11:25
Кількість переглядів: 943

"КАРАНТИННІ " ВИПЛАТИ БІЗНЕСУ ТА ЗАСТРАХОВАНИМ ОСОБАМ З ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ

Чим

регулюється?

Закон України "Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 30.03.2021 р. №1358, набрав чинності 09.04.2021 р. (далі - Закон)
Постанова Кабінету Міністрів України "Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" від 07.04.2021 р. №328, якою затверджено Порядок надання допомоги застрахованим особам
Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236" від 07,04,2021 р. №329 якою оновлено Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно  яких здійснюються обмежувальні протиепідемічні заходи

 

Постановою КМУ № 329 в новій редакції був викладений Перелік видів економічної діяльності, затверджений "карантинною" постановою №1236 від 09.12.2020. Новий Перелік включає 39 позицій (кодів), зокрема було виключено 10 позицій.

І. Хто може отримати виплати

Подавати заяви на отримання допомоги (8 тис. грн.) можуть ФОПи і наймані працівники. З повним переліком КВЕДів, які дозволяють претендувати на державну допомогу можна  ознайомитися у постанові Кабінету Міністрів України №329 від 07.04.2021 або на онлайн-сервісі державних послуг "Дія" за цим посиланням. Загалом йдеться про роботу закладів громадського харчування, розважальних та спортивних клубів, торговельних точок і культурних центрів.

ІІ. Хто не отримає компенсацій

Щодо найманих працівників, то не отримає допомоги той, хто працює за сумісництвом та  чия зарплата за останні три місяці перевищує 30 тисяч гривень. Також, на виплату не зможуть претендувати співробітники, роботодавець яких не сплатив ЄСВ за всі місяці відповідного  кварталу.
Щодо фізичних осіб-підприємців, то компенсацію не зможуть отримати ФОПи, державна  реєстрація яких становить менше трьох місяців і ті, хто сплатив ЄСВ менше ніж за шість місяців.
Варто зауважити, що в Законі чітко прописпно що вимога про сплату за останній звітний рік  ЄСВ  за себе не менше ніж за 6 місяців не стосується осіб, звільнених від сплати за себе ЄСВ, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування". 
Новозареєстрованим підприємцям варто врахувати, що допомога не надається тим ФОПам державна реєстрація яких на останній день місяця, який передує мсяцю, в якому подається звернення, становить менше трьох місяців. Але в кожному конкретному випадку такий 3-місячний строк буде припадати на різні місяці, оскільки надання допомоги розраховане на весь 2021 рік.

ІІІ. Як отримати виплати через портал "ДІЯ"

- Спершу потрібно зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на  diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
- У розділі "Послуги" обрати "Одноразова матеріальна допомога ФОП та найманим працівникам".
- Портал перевірить ваші дані в Реєстрі застрахованих осіб Пенсійного фонду на відповідність умовам отримання допомоги.
- У заяві зазначити: П.І.Б., дату народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків, серію і номер паспорта.
- Зазначити адресу реєстрації.
- Додати номер банківського рахунку за стандартом IBAN.
- Перевірити і надіслати заповнену заяву.
- Очікувати повідомлення про нарахування виплат.
ФОПи подають заяви за себе, наймані працівники - за себе (самостійно).

IV. Які терміни подання заяви

Подати заяву на отримання державної допомоги треба протягом 30 днів від дня посилення в регіоні обмежувальних протиепідемічних заходів. Наприклад, якщо в Полтавській області "червона зона" запроваджена з 15 квітня,то на подання заяв ФОП і найманих працівників із цього регіону відведений час до 14 травня (включно).


Якщо обмежувальні заходи були запроваджені в лютому-березні 2021 року, то перебіг 30-денного строку починається через 10 днів із дня набрання чинності Законом (тобто розпочинається тільки 19 квітня й триватиме до 18 травня включно). І навіть те, що область на той момент уже не  перебуватиме в червоній зоні (як, наприклад, Закарпатська), не важливо. Тобто, ФОПи і наймані працівники зможуть отримати  допомогу постфактум.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь